Nieznany sprawca podpalił punkt szczepień w Zamościu. Niedzielski wyznaczył za niego nagrodę

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Adam Niedzielski

Adam Niedzielski / fot. PAP/Wojtek Jargiło

Nieznany sprawca wzniecił ogień w mobilnym punkcie szczepień i w budynku sanepidu w Zamościu. Do incydentu doszło w środku nocy z niedzieli na poniedziałek.
  • Nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i siedzibę sanepidu w Zamościu. Do incydentu doszło w środku nocy z niedzieli na poniedziałek.
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski za pomoc w schwytaniu sprawcy podpalenia wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 10 tys. zł.
  • Premier Mateusz Morawiecki: Będziemy prowadzili działania mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich tego typu punktów.
  • Zobacz także: USA: Republikanie twierdzą, że wirus wydostał się z chińskiego laboratorium

Dziś w nocy w Zamościu nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i siedzibę sanepidu. Minister zdrowia Adam Niedzielski za pomoc w schwytaniu podpalacza wyznaczył nagrodę 10 tys. zł.

Nieznany sprawca podpalił punkt szczepień

Nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień na Rynku Solnym w Zamościu. Wzniecił on również ogień w budynku tamtejszego sanepidu. Do incydentu doszło w środku nocy z niedzieli na poniedziałek.

Śledczy zabezpieczyli nagrania, na których wyraźnie widać, że podpalacz przyjechał na miejsce rowerem, wybił okno, a następnie podpalił punkt szczepień łatwopalną substancją. Ten sam scenariusz powtórzył się w sanepidzie. Gen. insp. Jarosław Szymczyk zaznaczył, że odnośnie sprawcy, który podpalił punkt szczepień prowadzone są działania zmierzające do ustalenia jego tożsamości i zatrzymania go.  

O godz. 13.00 do Zamościa przyjechał minister zdrowia Adam Niedzielski.

– Brak mi słów. Te obrazy mrożą krew w żyłach. Doszło do aktu terroru, który jest skierowany nie tylko wobec osób, które tutaj pracują, ale to akt terroru wobec państwa

– powiedział Niedzielski.

– Celem ataków jest zniechęcenie do szczepień, a zniechęcenie do szczepień w obliczu czwartej fali pandemii, która już się zbliża, oznacza tylko ryzyko lockdownu, dodatkowych obostrzeń i wzburzenia emocji społecznych

– podkreślił.

Nagroda za schwytanie podpalacza

Minister wyznaczył również nagrodę za pomoc w schwytaniu sprawcy, który podpalił punkt szczepień w Zamościu.

– Podjąłem decyzję, żeby wypłacić specjalną nagrodę – 10 tys. zł dla osoby, która pomoże wskazać sprawcę tego zdarzenia. Apeluję o przekazywanie policji informacji o tego typu aktach wandalizmu. Zero tolerancji dla takich zachowań 

– podkreślił Niedzielski.

Premier Mateusz Morawiecki przypomniał wcześniejsze incydenty z udziałem przeciwników szczepień w Trójmieście czy Grodzisku Mazowieckim. Zaznaczył, że takie poczynania będą surowo karane.

– Będziemy również prowadzili działania mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich tego typu punktów, które wykonują bardzo dobrą robotę dla Polski

– powiedział premier.

Adam Niedzielski zapowiedział, że 3 sierpnia podczas posiedzenia Rady Ministrów zostanie poruszony temat walki ze środowiskiem antyszczepiennym.

wiadomosci.onet.pl, wiadomosci.wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY