Chiny zaostrzają restrykcje. Winny wariant Delta

Dodano   0  
  Loading
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pexels

Chiny zaostrzają restrykcje w niektórych miastach i prowincjach, aby powstrzymać szerzenie się wariantu delta koronawirusa. W poniedziałek państwowa komisja zdrowia Chin zgłosiła 55 nowych lokalnych infekcji wykrytych w ośmiu regionach kraju.
  • Chiny zaostrzają restrykcje z powodu szerzącego się wariantu Delta. Zakażenia tym wariantem wykryto już w ośmiu regionach.
  • Wariant Delta rozprzestrzenił się z Nankinu, gdzie 20 lipca wykryto skupisko infekcji na lotnisku.
  • Władze Zhengzhou wymagają ujemnego testu na koronawirusa od wszystkich wyjeżdżających z miasta.
  • Zobacz także: USA: Republikanie twierdzą, że wirus wydostał się z chińskiego laboratorium

Chiny zaostrzają restrykcje w niektórych miastach i prowincjach, aby powstrzymać szerzenie się wariantu delta koronawirusa. Zakażenia tym wariantem wykryto w już ośmiu regionach.

W poniedziałek państwowa komisja zdrowia Chin zgłosiła 55 nowych lokalnych infekcji wykrytych w ośmiu regionach kraju. Komisja poinformowała łącznie o 98 nowych zakażeniach objawowych wykrytych w ciągu poprzedniej doby, przy czym 43 z tych przypadków określono jako infekcje z zagranicy.

Chiny zaostrzają restrykcje, ponieważ mierzą się obecnie z największą jak dotąd falą zakażeń wariantem Delta. Rozprzestrzenia się on z Nankinu, gdzie 20 lipca wykryto skupisko infekcji na lotnisku. Według władz tego miasta jako pierwsi zakazili się pracownicy czyszczący kabinę samolotu, który przybył z Rosji. Z ogniskiem w Nankinie wiązanych jest do tej pory łącznie około 300 infekcji.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Z poniedziałkowego raportu komisji zdrowia wynika, że najwięcej zakażeń, bo aż 40, wykryto w prowincji Jiangsu, której stolicą jest Nankin. Nowe infekcje odnotowano również w siedmiu innych regionach, w tym w Pekinie, Hubeiu, Junnanie i na wyspie Hajnan na Morzu Południowochińskim.

Miasta i prowincje zaostrzają restrykcje

Władze miasta Suzhou w Jiangsu nakazały zamknięcie salonów gry w madżonga. Powodem jest to, że w innej miejscowości kilka osób zakaziło się w takim miejscu. W Pekinie niektóre szkoły prosiły uczniów, by wrócili z letnich wakacji co najmniej 14 dni przed rozpoczęciem roku szkolnego, przypadającym 15 sierpnia.

Restrykcje zaostrzają się również w Zhengzhou, które nawiedziły ostatnio tragiczne powodzie. Władze wymagają ujemnego testu na koronawirusa od wszystkich wyjeżdżających z miasta. W Kantonie miejscowa komisja zdrowia apeluje o niewyjeżdżanie z prowincji bez potrzeby, a osoby, które były w ostatnim czasie na obszarach ryzyka, muszą się zgłaszać na badania.

Obecnie w Chinach kontynentalnych na COVID-19 choruje 1091 osób, z czego 24 przypadki określono jako ciężkie.

tvn24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY