Stan abp Hosera jest poważny. “Proszę wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Henryk Hoser

abp Henryk Hoser / fot. polsat news

Abp. Henryk Hosera trafił do szpitala z powodu Covid-19. Stan zdrowia duchownego jest poważny, ale stabilny. Zaraził się koronawirusem już po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki, ale przed przyjęciem drugiej. W piątek ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński poinformował opinie społeczną o pobycie księdza arcybiskupa w szpitalu. Poprosił także wszystkich diecezjan o wsparcie modlitwą, chorego duchownego.

Duchowny już w kwietniu przeszedł zakażenie koronawirusem. W maju trafił do szpitala ze względu na powikłania covidowe. To kolejny w tym roku pobyt duchownego w szpitalu. Jego stan jest poważny ale stabilny.

“Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą indywidualną. Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy księdzu arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej”

– prosił bp Romuald Kamiński

Abp Henryk Franciszek Hoser to polski duchowny, lekarz, misjonarz, były sekretarz Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów Stolicy Apostolskiej, a także przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski, członek Komisji Duszpasterstwa, Rady ds. Rodziny KEP i Rady Stałej.  W latach 1966-1968 pracował na Akademii Medycznej w Warszawie w Zakładzie Anatomii Prawidłowej na stanowisku asystenta, a także był lekarzem oddziału internistycznego w szpitalu w Ziebicach. Założył w Kigali Centrum Zdrowia Gikondo w 1978 roku. W Rwandzie upowszechniał naturalne metody planowania rodziny. Papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem w 2005 r, a Benedykt XVI biskupem diecezji warszawsko-praskiej w 2008 r. Duchowny po osiągnięciu wieku emerytalnego zrezygnował z powierzonego mu stanowiska, a papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie.

Rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY