To prezes Astra Zeneca wzywał w imieniu FPP do segregacji sanitarnej. Zobacz kim jest Wiktor Janicki

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
szczepionka

szczepionka / Fot. unsplash.com/Mika Baumeister

Czas pandemii pokazał, że ludzi znowu można podzielić na "lepszych" i "gorszych", a skalą klasyfikującą jest zaświadczenie o szczepieniu. Co ciekawe, jednym z głównych propagatorów przymusowych szczepień jest nie kto inny, ale szef polskiego oddziału AstraZeneca.

Propagowanie podziałów

Podział na “lepszy” i “gorszy” sort zapoczątkowała Federacja Przedsiębiorców Polskich, która dumnie ogłosiła, że wspiera przymus szczepień przeciw COVID-19. Jakby tego było mało, okazało się, że wiceprzewodniczącym FPP jest – o ironio – szef polskiego oddziału AstraZeneca. Argumentują to rzekomym dbaniem o zdrowie i bezpieczeństwo osób zaszczepionych, a także obawą przed wprowadzeniem kolejnego lockdownu. Jednocześnie swoją kampanią zachęcają niejako do dyskryminacji ludzi, którzy nie chcą poddawać się medycznym eksperymentom. Co więcej, proponują rozwiązania, które możliwe będą jedynie dla zaszczepionych.

Zasadne jest wprowadzenie rozwiązań ustawowych, które uzależnią możliwość przebywania w określonych miejscach lub podejmowania określonych czynności od poddania się szczepieniu

– czytamy w stanowisku Federacji Przedsiębiorców Polskich

Poparcie ze strony globalnych korporacji

Co ciekawe, do Federacji Przedsiębiorców Polskich należą m. in. PGNiG, PKO BP, BGK, a także Coca-Cola Polska, Vivus czy Uber. Mimo, że są to – w większości – firmy popierające wolność i równość, w kwestii szczepień są zdecydowanie za ograniczeniem możliwości wyboru.

W ten sposób osoby zaszczepione uzyskiwałyby praktyczny mechanizm obrony przed naruszeniem ich prawa do ochrony własnego zdrowia przez osoby niezaszczepione. Obecnie decyzja o niezaszczepieniu – wbrew dowodom naukowym – ma w istocie pierwszeństwo przed prawem do ochrony własnego zdrowia przez osoby, które poddały się szczepieniu. Takiego stanu nie sposób zaakceptować

– napisała FPP.

Pieniądze jako prawdziwa motywacja

Niezwykłe powiązania wiceprzewodniczącego FPP z farmaceutycznym koncernem AstraZeneca skomentowała poseł Anna Siarkowska, publikując wpis na swoim Twitterze.

A Wiceprezesem Rady Federacji Przedsiębiorców Polskich jest…Wiktor Janicki, czyli Prezes AstraZeneca Pharma Poland (!) Ergo: Ludzie związani z koncernami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki, lobbują u polityków za odebraniem praw i wolności obywatelskich niezaszczepionym.

Twitter, nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY