Premier apeluje do Polaków: “Zaszczepienie się jest jedyną metodą walki z koronawirusem”

Dodano   14
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki / fot. You Tube / polsatnews.pl

Premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowej konferencji prasowej zwrócił się z odezwą do Polaków. Szef rządu zaapelował do wszystkich mieszkańców naszego kraju, aby szczepili się przeciw COVID-19.
  • Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos po piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. W swojej wypowiedzi zaapelował do Polaków, aby szczepili się przeciw COVID-19.
  • Zdaniem szefa rządu, „dzisiaj zaszczepienie się jest jedyną i bardzo skuteczną metodą walki z koronawirusem”. Według niego ofiarą koronawirusa w ogromnej większości padają ludzie niezaszczepieni.
  • Według szefa rządu, kampanie na rzecz szczepień okazały się skuteczne i dziś około 70 proc. Polaków jest gotowych się zaszczepić.
  • Zobacz także: Niedziele wolne od handlu bez wyjątków. Do Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy

Po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego premier zwracał uwagę, że w ostatnich dniach notujemy nieco powyżej 100 przypadków dziennie zakażeń koronawirusem. Dodał, że zajętych łóżek w szpitalach mamy około 300, z kolei w użyciu jest około 40 respiratorów. Premier zapowiada czwartą falę koronawirusa i apeluje do Polaków o wzięcie udziału w akcji szczepień.

“Zdaję sobie sprawę z tego, że te liczby po prawie półtora roku walki z koronawirusem nie robią wrażenia na większości Polaków”

– powiedział Morawiecki.

“W Europie Zachodniej – w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Francji – notuje się po kilkanaście, a nawet dwadzieścia kilka tysięcy przypadków koronawirusa dziennie. Trendy oceniane są różnie, ale to, co dzieje się w Europie Zachodniej wskazuje na ryzyko”

– mówił premier.

Zdaniem szefa rządu, „dzisiaj zaszczepienie się jest jedyną i bardzo skuteczną metodą walki z koronawirusem”. Według niego ofiarą koronawirusa w ogromnej większości padają ludzie niezaszczepieni.

“To jest 99 proc. najbardziej dramatycznych przypadków. Trudno o lepszy dowód na to, jakim remedium faktycznie są szczepionki”

– podkreślił szef rządu.

Premier apeluje do niezaszczepionych Polaków

Premier zwrócił się z apelem do przeciwników szczepień.

“Obyście szanowni państwo nie musieli się przekonywać co do tego jakie ryzyko niesie ze sobą COVID-19 w szpitalach, oby do czegoś takiego nie doszło. Ale miejmy na uwadze podstawową naturę wirusa, przenosi się z człowieka na człowieka”

– powiedział.

Mateusz Morawiecki uważa, że osoba niezaszczepiona może zakazić kogoś innego i „może w efekcie końcowym doprowadzić do dramatycznych okoliczności w odniesieniu do innych osób”.

“Dlatego przestańmy przynajmniej prowadzić kampanie fake newsów, kampanię agresji taką z jaką mieliśmy do czynienia w Grodzisku Mazowieckim. Są to zachowania absolutnie niedopuszczalne, będziemy im bardzo jednoznacznie przeciwdziałać i będziemy przeciwdziałać całej akcji dezinformacji”

– oświadczył szef rządu.

W minioną niedzielę punkt szczepień w Grodzisku Mazowieckim został zaatakowany przez grupę przeciwników szczepień.

Premier stwierdził też, że rządowe kampanie na rzecz szczepień okazały się skuteczne i dziś około 70 proc. Polaków jest gotowych się zaszczepić, a w listopadzie ub.r. to było poniżej 30 proc.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY