Słynny zawodnik MMA oskarżony m.in. o paserstwo. Wiemy ile Mamed Ch. może przesiedzieć w więzieniu

PILNE
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mamed Ch. zatrzymany

Mamed Ch. zatrzymany / fot. You Tube/ SILESIA FLESZ TVS

Słynny zawodnik mieszanych sztuk walki Mamed Ch. jest jedną z 9 osób podejrzanych o łącznie o 140 czynów w tym za paserstwa samochodów i puszczanie w obieg podrobionych banknotów euro. Śląski wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach skierował do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.
  • Słynny zawodnik MMA oskarżony m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji, paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski, oszustwa, przywłaszczenia, fałszowanie dokumentów i składnie fałszywych zeznań.
  • Chodzi o 41-letniego Mameda Ch., którego w tej sprawie zatrzymano już w 2019 roku. Wtedy jednak sąd nie zastosował środku zapobiegawczego w postaci aresztu.
  • Łącznie w związku z tą sprawą zarzuty przedstawiono 24 osobom. Część podejrzanych przyznała się do popełnienia zrzucanych im czynów i wystąpiła z wnioskami o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy. 
  • Zobacz także: Francja: Rozszerzony paszport szczepień wejdzie w życie od 9 sierpnia

Prokurator zarzucił oskarżonym m.in. puszczanie w obieg falsyfikatów banknotów euro na terenie Słowacji, paserstwo samochodów, w tym luksusowych, pochodzących z czynów zabronionych popełnionych poza granicami Polski, oszustwa, przywłaszczenia, fałszowanie dokumentów i składnie fałszywych zeznań. Słynny zawodnik MMA oskarżony m.in. o paserstwo może pójść za kratki nawet na 10 lat.

Słynny zawodnik MMA oskarżony. Sprawa trwa od 4 lat

41-letni Mamed Ch. był do tej sprawy zatrzymywany w czerwcu 2019 roku. Prokuratura wnioskowała o areszt dla sportowca, ale sąd się do tego wniosku nie przychylił.

Postępowanie w sprawie Mameda wszczęto pierwotnie na Słowacji już w 2017 roku. W grudniu 2017 roku śledztwo wszczęła polska prokuratura i przejęła ściganie karne Polaka Miłosza P. Mężczyznę tymczasowo aresztowano za popełnienie przestępstw na szkodę obywateli Słowacji. W marcu 2018 roku postępowanie przejęto do dalszego prowadzenia przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

W trakcie śledztwa ustalono, że główny podejrzany – Jakub Ś. poza wprowadzaniem do obiegu podrobionych banknotów euro, zajmował się również pośrednictwem w handlu samochodami pochodzącymi z przestępstw kradzieży i przywłaszczenia. W jego samochodzie i miejscu zamieszkania podczas przeszukania ujawniono fałszywe pieniądze. Przestępstwa popełniał na terenie Czech i innych krajów europejskich. Nabywcami pojazdów były osoby z terenu całego kraju.

W trakcie postępowania zatrzymano i aresztowano 4 osoby, w tym Norberta M., który miał sprzedać podrobione pieniądze Jakubowi Ś. Odzyskano 8 samochodów o łącznej wartości około 1,2 miliona złotych.

Łącznie w związku z tą sprawą zarzuty przedstawiono 24 osobom, wśród nich jest oskarżony, słynny zawodnik MMA. Część podejrzanych przyznała się do popełnienia zrzucanych im czynów i wystąpiła z wnioskami o wydanie wyroków skazujących bez przeprowadzenia rozprawy. 

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY