USA ma problem z antysemityzmem? Swastyka w budynku Departamentu Stanu. Wszyscy postawieni na nogi

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Departament Stanu USA

Departament Stanu USA / fot. AgnosticPreachersKid Wikimedia Commons

Portal "Axios" donosi o niecodziennym zjawisku odkrytym w Departamencie Stanu USA. Nieznany sprawca wyrzeźbił swastykę wewnątrz budynku. Szef dyplomacji USA potępił czyn i stwierdził, że jest to znak, że antysemityzm nie jest "reliktem przeszłości".
  • Swastykę odnaleziono wyrzeźbioną w drewnianej ścianie windy wewnątrz gmachu budynku Departamentu Stanu USA.
  • Sekretarz stanu Anthony Blinken wysłał e-mail do wszystkich pracowników resortu, potępiając sprawcę i zapowiadając wszczęcie dochodzenia.
  • Znaczna część pracowników resortu z Waszyngtonu wciąż pracuje zdalnie. Jednak pracuje w nim także wielu pracowników zewnętrznych świadczących usługi dla ministerstwa.
  • Zobacz także: Rząd tworzy nową służbę. Ma się zająć zwalczaniem cyberprzestępczości

Według portalu “Axios”, swastyka w budynku Departamentu Stanu USA została wyrzeźbiona w drewnianej ścianie windy wewnątrz gmachu. Miejsce to znajduje się nieopodal biura specjalnego wysłannika ministerstwa ds. walki z antysemityzmem.

W odpowiedzi na czyn sekretarz stanu Anthony Blinken wysłał e-mail do wszystkich pracowników resortu, potępiając sprawcę i zapowiadając wszczęcie dochodzenia.

“To boleśnie przypomina nam, że antysemityzm nie jest reliktem przeszłości. To wciąż siła działająca w świecie, także blisko nas. Nie ma na to miejsca w Stanach Zjednoczonych, Departamencie Stanu, ani nigdzie indziej” – napisał Blinken, przebywający obecnie w Indiach.

Portal zaznacza, że znaczna część pracowników resortu z Waszyngtonu wciąż pracuje zdalnie. Jednak pracuje w nim także wielu pracowników zewnętrznych świadczących usługi dla ministerstwa. Swastyka w budynku Departamentu Stanu prawdopodobnie została narysowana przez osobę zatrudnioną tam z zewnątrz.

Wydawać by się mogło, że amerykańska instytucja strofująca od lat Polskę w sprawie wydumanego antysemityzmu w naszym kraju powinna najpierw zwalczyć to zjawisko w swoich szeregach.

tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY