Silna eksplozja w niemieckim zakładzie chemicznym. Mieszkańcy Leverkusen otrzymali zakaz wychodzenia z domu

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Potężna eksplozja w zakładzie chemicznym w Leverkusen

Eksplozja w zakładzie chemicznym w Leverkusen / fot. Twitter

Na obrzeżach Leverkusen doszło dzisiaj do silnej eksplozji w zakładzie chemicznym Chempark należący do giganta farmaceutycznego Bayer AG. Gęsty i szkodliwy dym kieruje się w kierunku centrum miasta, a mieszkańcy otrzymali zakaz wychodzenia z domu. Kolońska policja informuje o kilku rannych osobach.
  • Wybuch w zakładzie chemicznym podlegającym pod konsorcjum Bayer w Leverkusen.
  • Straż pożarna walczy z pożarem, a pogotowie ratunkowe zajęło się poszkodowanymi pracownikami Chempark.
  • Z miejsca zdarzenia wydobywają się niebezpieczne dla zdrowia kłęby gęstego i czarnego dymu, kierującego się w stronę centrum miasta.
  • Lokalna policja oraz inne służby informują mieszkańców, aby zamykali okna i drzwi oraz nie wychodzili na zewnątrz.
  • Zobacz także: Co Polacy myślą o UE, imigracji czy przyjęciu euro? Najnowszy sondaż

Przed południem w niemieckim zakładzie chemicznym Chempark w Leverkusen doszło do silnej eksplozji. Telewizja WDR podaje, że w momencie wybuchu w środku zakładu znajdowali się pracownicy, dlatego najprawdopodobniej cześć z niż ucierpiała. Informacje te potwierdziła również niemiecka policja, która zamknęła pobliską autostradę A1.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy wozów strażackich oraz karetki pogotowia medycznego, aby udzielić pomocy poszkodowanym.

Niestety z zakładu chemicznego wydobywają się gęste i czarne kłęby dymu, zawierającego niebezpieczne dla zdrowia składników. Dodatkowo w całym mieście zawyły syreny alarmowe, a w lokalnej telewizji oraz radiostacji poinformowano mieszkańców, aby nie wychodzili oni z mieszkań i pozamykali wszystkie okna. Wiejący wiatr przenosi szkodliwe powietrze w głąb miasta.

Unikaj otwartych obszarów. Kierowcy proszeni są o omijanie Leverkusen. Mieszkańcy proszeni są pilnie o przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach oraz o zamknięcie okien i drzwi

– poinformowała policja w Kolonii.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY