Dziennikarz TVN wyrzucony przez Kubańczyków z protestu w Waszyngtonie

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Protesty na Kubie.

Protesty na Kubie. / Fot. Twitter/Wirjil

Podczas antykomunistycznej demonstracji w Wszyngtonie dziennikarz TVN został wyrzucony z protestu. Kubańczycy w USA manifestują poparcie dla rodaków w Hawanie.

Kubańczycy w USA manifestują poparcie dla rodaków w Hawanie. Podczas antykomunistycznej demonstracji w Waszyngtonie dziennikarz TVN został wyrzucony z protestu.

11 lipca na Kubie wybuchły protesty w związku z trudnościami w dostępie do żywności, lekarstw oraz szczepionek przeciwko COVID-19, a także pogłębiającą się biedą. 

Demonstracja przeciwko reżimowi w Hawanie odbyła się również w Waszyngtonie pod Białym Domem. Miała ona na celu skłonienie prezydenta Bidena do podjęcia działań przeciwko komunistycznym przywódcom Kuby.

Dziennikarz TVN wyrzucony z protestu

Na demonstrację Kubańczyków w Waszyngtonie udał się również dziennikarz TVN Marcin Wrona. Korespondent szybko jednak został wyrzucony z protestu przez Kubańczyków. Tłum w stronę dziennikarza krzyczał „Fuera!”, czyli „won”.

Trudno powiedzieć, dlaczego Wrona wzbudził tak negatywne emocje wśród protestujących i został wyrzucony. Na nagraniu widać jedynie, jak grupa ludzi otacza dziennikarza i przegania go z grupy. Reporter dyskutuje przez chwilę z kilkoma osobami z tłumu, jednak ostatecznie się wycofuje. Następnie zostaje zabrany radiowozem przez policjantów. Pojawiły się wpisy sugerujące, że reporter został wyrzucony, bo „próbował zniekształcić przekaz”, a także, że jest „znanym zwolennikiem komunizmu”.

Trudna sytuacja na Kubie

Sytuacja na Kubie jest trudna, brakuje podstawowych towarów w sklepach, a warunki ekonomiczne pogarszają pandemiczne obostrzenia. Pandemia negatywnie wpływa na najważniejsze źródło dochodu większości Kubańczyków – turystykę. Mieszkańcy – jak informują światowe agencje – są sfrustrowani wolnym tempem szczepień przeciwko COVID-19 oraz zaniedbaniami rządu. Domagają się natychmiastowych zmian.

salon24.pl, euractiv.pl

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY