Upadek zachodu. W Wielkiej Brytanii zniesiono receptę na pigułki antykoncepcyjne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pigułki antykoncepcyjne

Pigułki antykoncepcyjne / fot. Canva

Przez okres trwania epidemii koronawirusa, w Wielkiej Brytanii spadła liczba wizyt u ginekologów, aby pozyskać receptę na pigułki antykoncepcyjne. Teraz brytyjskie władze zniosły zakaz sprzedaży pigułek zawierających progesteron, dopuszczając je do swobodnej sprzedaży.
  • Władze Wielkiej Brytanii postanowiły ułatwić kobietom, a szczególnie nastolatkom nabywanie pigułek antykoncepcyjnych.
  • Niska cena za opakowanie pigułek zawierających progesteron zwiększy popyt na rozwiązłość seksualną.
  • Bezpośrednim powodem do zniesienia recepty na ten środek był brak częstych wizyt kobiet u ginekologów, przez co nie mogły pozyskać odpowiedniej recepty.
  • Zobacz także: Japończycy testują lek na COVID-19. Trwa wielki wyścig koncernów

Od dzisiaj w Wielkiej Brytanii kobiety będą mogły kupować swobodnie pigułki antykoncepcyjne zawierające progesteron, które do tej pory były sprzedawane wyłącznie za okazaniem recepty. Brytyjski regulator rynku leków MHRA uznał, że tabletki Hana i Lovima mogą być bezpiecznie stosowane przez większość kobiet.

Choć nowe prawo mówi o potrzebie skonsultowania się z farmaceutą ws. ewentualnych skutków ubocznych to nic nie stoi teraz na przeszkodzie w promowaniu większej rozwiązłości seksualnej, szczególnie wśród nastolatków. Cena odgrywa tutaj istotną rolę, gdyż za opakowanie wystarczające na cały miesiąc wystarczy zapłacić 7,50 funta tj. około 40 złotych.

Złożone pigułki antykoncepcyjne, które również zawierają estrogen i mogą mieć poważniejsze skutki uboczne, nadal będą wymagały recepty.

Jak wskazywano, pandemia koronawirusa spowodowała, że mniej osób umawia się na wizyty lekarskie, co dotyczy także wizyt u ginekologów; część kobiet mówi, że uzyskanie recepty na pigułki antykoncepcyjne jest obecnie trudniejsze.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY