Siarkowska: Lockdown nie działa i przynosi same straty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Anna Maria Siarkowska

Anna Maria Siarkowska / Fot. Rafał Zambrzycki / flickr.com CC BY 2.0

Siarkowska zaznaczyła, że mimo kolejnych lockdownów problem związany z zakażeniami koronawirusem nadal istnieje. Podkreśliła skalę start, którą spowodowało zamknięcie gospodarki.

Decyzje dotyczące kolejnych obostrzeń nie są tak naprawdę podejmowane na forum rządu, a tym bardziej nie powiadamia się o nich Sejmu. Jest to oczywiście złamaniem konstytucji – powiedziała Anna Maria Siarkowska, posłanka klubu parlamentarnego PiS, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Sanitaryzmu w rozmowie z portalem Do Rzeczy.

– Jakiekolwiek ograniczenia praw i wolności obywatelskich mogą być dokonywane wyłącznie na zasadach określonych w konstytucji i tylko w drodze ustawy przez Sejm. Tymczasem wszystko się dzieje jak dotychczas, czyli drogą rozporządzeń ministra zdrowia. Z tego powodu z całego procesu wyłączeni są posłowie. 1,5-roczne doświadczenie pokazało, że lockdown nie działa i nie przynosi żadnych wymiernych korzyści, a same straty

– powiedziała Anna Maria Siarkowska.

Siarkowska: Lockdown to nieefektywne narzędzie

Parlamentarzystka podkreśliła skalę start, którą spowodowało zamknięcie gospodarki. Zaznaczyła, że mimo kolejnych lockdownów problem związany z zakażeniami koronawirusem nadal istnieje.

– Pierwsza taka sytuacja, która została wprowadzona na wiosnę 2020 roku, kosztowała polskich podatników ponad 270 miliardów złotych. I to w sytuacji, kiedy budżet Ministerstwa Obrony Narodowej oscyluje wokół 40 kilku miliardów złotych

– powiedziała Siarkowska.

Dodała, że lockdown to narzędzie bardzo kosztowne i jednocześnie nieefektywne.

Siarkowska odnosząc się do programu szczepień zaznaczyła, że w Izraelu, mimo zaszczepienia większości mieszkańców, liczba zakażeń wciąż rośnie. Mają być też przywracane obostrzenia i już wprost mówi się o konieczności przyjęcia trzeciej dawki szczepionki.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY