Rektor uczelni: “W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione”

Dodano   6
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mężczyzna w masce

Mężczyzna w masce / fot. pixabay.com

Według postanowienia rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, od nowego roku akademickiego o miejsce w akademiku będą mogły ubiegać się tylko osoby zaszczepione. O swojej decyzji poinformował w liście do studentów rektor uczelni prof. Ryszard Koziołek.
  • Rektor UŚ prof. Koziołek w liście do studentów przekazał, że według planów od października zajęcia powrócą do murów uczelni. Jednak studenci, którzy chcą ubiegać się o zakwaterowanie w akademiku muszą się zaszczepić.
  • Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapowiedział, że w czasie największego natężenia kwaterunkowego w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane punkty szczepień.
  • Póki co nie ma mowy o wprowadzeniu wymogu pełnego zaszczepienia do udziału w zajęciach dydaktycznych uczelni.
  • Zobacz także: Putin pogroził palcem. “Nasze siły morskie wytropią każdego przeciwnika”

Rektor przekazał studentom, że od 1 października zajęcia rozpoczną się w murach uniwersytetu, a nie w trybie online. Będzie tak, o ile “sytuacja epidemiologiczna nie pogorszy się na tyle, aby te plany pokrzyżować”. Niestety jego decyzja sprawiła również, że segregacja sanitarna zacznie obowiązywać na polskiej uczelni. W swojej wiadomości, prof. Koziołek zapowiedział, że od nowego roku akademickiego w akademikach uczelni zameldować się będą mogły wyłącznie osoby zaszczepione.

Prof. Ryszard Koziołek zaapelował do wszystkich, którzy nie przyjęli jeszcze szczepionki, żeby uczynili to “w dbałości o siebie, o swoje rodziny oraz o koleżanki i kolegów, z którymi spotkacie się w uniwersytecie”.

Segregacja sanitarna na polskiej uczelni

“Nie uzależniamy prawa do obecności na zajęciach w murach uczelni od bycia zaszczepionym, pozostawiając to Państwa odpowiedzialnej wolności i rozumnej trosce o siebie i innych. Z jednym wyjątkiem” – napisał prof. Ryszard Koziołek.

“W akademikach będą mogły zameldować się wyłącznie osoby w pełni zaszczepione, co należy potwierdzić stosownym zaświadczeniem o szczepieniu lub Certyfikatem Covid. Stawiamy ten warunek w obliczu ostrzeżeń przed kolejną falą epidemii, a także w przekonaniu, że przebywanie ze sobą w bliskiej odległości, w pokojach i korytarzach domów akademickich naraża Was szczególnie na ryzyko infekcji” – dodał.

Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach zapowiedział, że w czasie największego natężenia kwaterunkowego w kampusach Uniwersytetu Śląskiego zostaną zorganizowane punkty szczepień.

Mieszkańcy województwa śląskiego – spośród których w większości rekrutują się studenci UŚ – przyjęli dotąd 4 059 139 dawek szczepionki przeciw Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 1 884 867 osób. 

radiozet.pl

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY