Putin pogroził palcem. “Nasze siły morskie wytropią każdego przeciwnika”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Władimir Putin

Władimir Putin / Fot. The Presidential Press and Information Office Wikimedia Commons

W trakcie parady rosyjskiej marynarki wojennej w Petersburgu Prezydent Władimir Putin pogroził wszystkim wrogom. Rosyjskie siły morskie mają jego zdaniem dysponować odpowiednią technologią do wykrywania wrogich jednostek w pobliżu wód terytorialnych.
  • W Petersburgu odbyła się parada wojskowa rosyjskiej marynarki wojennej podczas, której był obecny prezydent Władimir Putin
  • Wygrażał się niezwykłymi zdolnościami sił morskich, które potrafią lokalizować obce jednostki w pobliżu rosyjskich wód terytorialnych
  • Wypowiedź rosyjskiego prezydenta jest odpowiedzią na czerwcowy incydent na Morzu Czarnym, w której brał udział brytyjski okręt wojenny
  • Zobacz także: Niemcy zazdroszczą nam systemu ostrzegania. Wprowadzą powiadamianie sms

Prezydent Rosji podczas parady marynarki wojennej w Petersburgu pochwalił morskie siły za zdobyte możliwości obronne. Uważa, że jego armia jest w stanie wykryć każdego przeciwnika znajdującego się na rosyjskich wodach terytorialnych.

Jesteśmy w stanie wykryć każdego podwodnego, nawodnego, powietrznego wroga i jeśli będzie to konieczne, przeprowadzić na niego nieunikniony atak

– pogroził Władimir Putin.

Ta wypowiedź podyktowana jest czerwcowym incydentem na Morzu Czarnym, rosyjska marynarka wojenna oddała kilka strzałów ostrzegawczych i zrzuciła kilka bomb na szlaku brytyjskiego okrętu. Rosja uznała to za naruszenie przestrzeni wodnej wokół zaanektowanego Półwyspu Krymskiego.

Wielka Brytania stanowczo odrzucała rosyjską relację z incydentu, twierdząc, że oddane strzały ostrzegawcze były wcześniej zapowiedziane jako element ćwiczeń artyleryjskich, a domniemane bomby nie zostały ostatecznie zrzucone.

Rosja zaanektowała ukraiński Krym w 2014 roku, lecz Wielka Brytania i większość krajów uznaje Półwysep za część Ukrainy, a nie Rosji.

Prezydent Putin powiedział w czerwcu, że Rosja mogła bez rozpoczęcia III wojny światowej zatopić brytyjski okręt wojenny HMS Defender, oskarżając go o nielegalne wtargnięcie na jej wody terytorialne. Jednocześnie dodał, że Stany Zjednoczone odegrały swoją rolę w tej prowokacji.

wnp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY