Koronawirus w Polsce. Jest najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szpital

Szpital / Fot. Borys Kozielski/ Wikimedia Commons

W poniedziałek 26 lipca resort zdrowia poinformował o 74 nowych przypadkach zakażenia COVID-19 na terenie całego kraju. Nie odnotowano żadnego zgonu z powodu koronawirusa. Wykonano 23 tys. testów.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 82 przypadkach infekcji i o śmierci jednego pacjenta z COVID-19. Liczby te jednak spadły w poniedziałek. Koronawirus w Polsce nie stanowi żadnego zagrożenia i jest pod pełną kontrolą lekarzy.

Nowe potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem dotyczą województw: mazowieckiego (16), małopolskiego (8), śląskiego (7), wielkopolskiego (7), podlaskiego (5), dolnośląskiego (4), świętokrzyskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (3), lubelskiego (2), podkarpackiego (2), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (1), łódzkiego (1), opolskiego (1).

5 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Koronawirus w Polsce- obłożenie szpitali i sprzętu medycznego

Z powodu COVID-19 hospitalizowanych jest 305 osób. To o jedna osoba więcej niż wczoraj. W szpitalach dostępnych pozostaje prawie 6 tysięcy łóżek covidowych.

Z respiratorów korzysta 45 pacjentów, czyli o dwóch mniej niż dobę wcześniej. Dostępne pozostają 572 takie urządzenia.

Kwarantanną jest objętych 83 518 osób. To o ponad tysiąc mniej niż wczoraj. Dotychczas za ozdrowieńców uznano 2 653 359 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY