Gruzin poszukiwany przez Interpol zatrzymany w Częstochowie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
policja

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Funkcjonariusze z Częstochowy zatrzymani 25-latka, który poszukiwany był czerwoną notą Interpolu w związku z kradzieżą kilkudziesięciu tysięcy dolarów w Iraku.
  • Policja w Częstochowie zatrzymała 25-latka w czasie rutynowej kontroli. Okazało się, że jest to mężczyzna poszukiwany przez Interpol w związku z kradzieżą kilkudziesięciu tysięcy dolarów w Iraku.
  • O sprawie wypowiedziała się rzecznik prasowa Komendy Miejskiej w Częstochowie, podkomisarz Sabina Chyra–Giereś.
  • Mężczyzna trafił najpierw do policyjnej izby zatrzymań, a następnie na 7 dni do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • Zobacz także: Będą zmiany w odbywaniu kwarantanny? Jest postulat wiceministra sprawiedliwości

Poszukiwany przez Interpol Gruzin został zatrzymany przez policję w Częstochowie. Został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej.

Podczas legitymowania okazało się, że kierujący pojazdem 25-letni mieszkaniec Warszawy jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Jak się obywatel Gruzji był poszukiwany od lutego 2020 roku na terenie 200 krajów, za dokonanie kradzieży kilkudziesięciu tysięcy dolarów na terenie Iraku.

Informację potwierdziła rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

„Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej Toyotę, której kierowca popełnił wykroczenie drogowe. Za kierownicą siedział 25–letni obywatel Gruzji. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący – 25–letni mieszkaniec Warszawy – jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Oznaczało to, że mężczyzna ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości w związku z popełnionym przestępstwem na terenie jednego z blisko 200 krajów członkowskich Interpolu”

– poinformowała w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra–Giereś.

Biuro Interpolu wprowadziło dane poszukiwanego do wszystkich baz danych. Korzystają z nich państwa członkowskie Interpolu, stąd podczas legitymowania na terenie Polski policjanci otrzymali informację, że 25–latek jest poszukiwany.

Podkomisarz Chyra–Giereś dodała, że Gruzin zatrzymany w Częstochowie nie stawiał oporu. Trafił najpierw do policyjnej izby zatrzymań, a następnie na 7 dni do aresztu. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

tvp.info, radiojura.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY