Porażka izraelskiej strategi? Przywrócono restrykcje epidemiczne

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kod QR - paszport szczepionkowy w telefonie.

Paszport szczepionkowy, kod QR, koronawirus, covid-19, szczepienia / fot. TT/@MirrorPolitics

Ponowne wprowadzenie zielonych przepustek przez izraelski rząd zwiastuje upadek tamtejszej strategi walki z epidemią koronawirusa, Izraelczycy, aby uczestniczyć w imprezach powyżej 100 osób lub korzystać z restauracji, będą musieli poświadczyć o zaszczepieniu, ozdrowieniu lub pokazać negatywny wynik testu wykonanego 72 godziny wcześniej.
  • W Izraelu pomimo zaszczepienia znacznej większości populacji, od 29 lipca zostaną przywrócone wcześniejsze restrykcje
  • Powrócą tzw. zielone przepustki, które informowały o tym, czy dana osoba jest zaszczepiona, ozdrowieńcem lub czy posiada negatywny wynik testu sprzed ostatnich 72 godzin
  • Izraelczycy będą mieli utrudniony dostęp do imprez masowych z udziałem ponad 100 osób
  • Niewykluczone, że w najbliższej przyszłości rząd wprowadzi wymogi dla dzieci poniżej 12 roku życia
  • Zobacz także: Słowacki parlament faworyzuje zaszczepionych. Protesty zatrzymały wprowadzenie radykalniejszych przepisów

Izraelskie ministerstwo zdrowia informuje, że według obecnych statystyk około 3 procent zaszczepionych osób, które zachorowały na COVID-19, przenosiły koronawirusa na 2-3 inne osoby podczas koncertów, w restauracjach, czy też na siłowniach. Natomiast z przeprowadzonych badań wynika, że 80 procent zaszczepionych, którzy zachorowali na koronawirusa, nie zakażała innych osób podczas spotkań w miejscach publicznych.

Kolejne 10 proc. przeniosło koronawirusa na jedną inną osobę w tych miejscach, a 3 proc. zainfekowało dwie lub trzy inne – dla pozostałych 7 proc. nie jest jasne, czy były odpowiedzialne za zainfekowanie innych. Raport nie zawierał szczegółowych informacji o tym, ile osób zostało zarażonych przez niezaszczepione osoby.

Decyzja o publikacji danych została podjęta po tym jak rząd przywrócił w czwartek tzw. zielone przepustki, ograniczającej frekwencję na dużych imprezach do osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub tych, którzy przedstawili ważny negatywny wynik testu.

Izrael nałoży obostrzenia na dzieci

Ograniczenia nałożone przez izraelskie władze wejdą w życie od 29 lipca. Będą one dotyczyły zarówno imprez organizowanych w pomieszczeniach oraz w plenerze z udziałem ponad 100 osób. Szczepionkowe dowody lub też informacje o przebytej chorobie, czy też negatywne wyniki testów sprzed 72 godzin, będą obowiązywały Izraelczyków powyżej 12 roku życia. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości rząd wprowadzi podobne wymogi dla dzieci poniżej 121 roku życia.

Władze podały, że zielona przepustka zostanie przywrócona również na imprezach sportowych, w siłowniach, restauracjach, konferencjach, atrakcjach turystycznych i w domach kultury, jednocześnie podkreślono, że na spotkaniach nie będzie limitów osobowych.

polsatnews.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY