Ordo Iuris pracuje nad raportem o procesie przekształcania Unii Europejskiej w superpaństwo

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Parlament Europejski

Parlament Europejski / Fot. Pixabay

Instytut Ordo Iuris uważa, że instytucje unijne łamią zasady praworządności, podejmując decyzje, które mają pozatraktatowo rozszerzać ich kompetencje. Zdaniem Ordo Iuris mamy do czynienia z budową „biurokratycznego superpaństwa ze stolicą w Brukseli”.
  • Instytut Ordo Iuris zapowiada przygotowanie raportu o procesie przekształcania Unii Europejskiej w superpaństwo.
  • Raport ma zawierać społeczne i gospodarcze aspekty tego procesu, jak również propozycje skutecznych rozwiązań zwiększających kontrolę nad unijnymi instytucjami.
  • Instytut Ordo Iuris wskazuje na ciąg wydarzeń, wpisujących się „w trwający od wielu lat proces jednostronnego poszerzania kompetencji przez organy unijne, które ignorując traktaty stopniowo ograniczają suwerenność i możliwość tworzenia własnego prawa przez kraje członkowskie”.
  • Zobacz także: Szkocja: Pierwsza szkoła “drag queen”. Dla nastolatków w wieku 11-18 lat

Instytut Ordo Iuris zapowiada przygotowanie raportu o procesie przekształcania Unii Europejskiej w superpaństwo.

Instytucje UE chcą nadzorować państwa członkowskie i ich prawo, same pozostając poza wszelką kontrolą. To prosta droga do bezprawia i budowy biurokratycznego superpaństwa ze stolicą w Brukseli

– przekonuje Ordo Iuris.

Raport ma zawierać społeczne i gospodarcze aspekty tego procesu, jak również propozycje skutecznych rozwiązań zwiększających kontrolę nad unijnymi instytucjami.

Będzie to pierwszy od lat kompleksowy dokument w języku angielskim pokazujący alternatywę dla federalnej wizji naszego kontynentu, która całkowicie zdominowała myślenie elit w Brukseli

– przekonują autorzy.

Instytut Ordo Iuris wymienił ostatnie wydarzenia, które wpisują się „w trwający od wielu lat proces jednostronnego poszerzania kompetencji przez organy unijne, które ignorując traktaty stopniowo ograniczają suwerenność i możliwość tworzenia własnego prawa przez kraje członkowskie”. Wśród nich jest: wyrok TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, odmowa rozpatrzenia przez TSUE skargi Ordo Iuris na zawierającą nieprawdziwe informacje rezolucję Parlamentu Europejskiego „w sprawie faktycznego zakazu aborcji w Polsce”, nakaz TSUE zamknięcia kopalni Turów, „mechanizm warunkowości” czy wszczęcie procedury prawnej wobec Węgier i Polski w związku z „uchybieniem zobowiązaniom” związanym z „równością i ochroną praw podstawowych osób LGBT”.

Zobacz także: Polski Episkopat ocenzurował własny list. Pochlebnie wypowiadał się w nim o klasycznej formie rytu rzymskiego

ordoiuris.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY