Fałszywe zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19. Naczelna Izba Lekarska o odpowiedzialności karnej

Dodano   2  
  Loading
Covid-19 koronawirus szczepionka

Szczepionka / Fot. Pixabay

Naczelna Izba Lekarska poinformowała, że docierają do niej informacje o wystawianiu przez lekarzy fałszywych zaświadczeń o zaszczepieniu na COVID-19. Izba wskazuje, że takie działanie grozi wyciągnięciem odpowiedzialności zawodowej, a także odpowiedzialnością karną za przestępstwo.

NIL nie podaje, jak duża może być skala procederu. Sprawą zainteresował się Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy.

W związku z docierającymi do Naczelnej Izby Lekarskiej informacjami o udziale lekarzy w wystawianiu fałszywych zaświadczeń potwierdzających szczepienia przeciwko COVID-19 oraz związanymi z tym działaniami polegającymi na niszczeniu dawek szczepionek i fałszowaniu dokumentacji medycznej w celu uzasadnienia wydania takiego zaświadczenia, Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wskazuje, że w jego ocenie powyższe postępowanie uznać należy za przewinienie zawodowe

– poinformował w wydanym piśmie Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy Grzegorz Wrona.

Wystawiający fałszywe zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19 odpowie za przestępstwo

Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy podkreślił, że wystawianie takich fałszywych zaświadczeń w sposób rażący narusza zasady etyki lekarskiej oraz przepisy związane z wykonywaniem zawodu.

Ponadto powyższe postępowanie lekarza może stanowić przestępstwo i prowadzić do odpowiedzialności karnej

– dodał rzecznik.

Zobacz także: Szkocja: Pierwsza szkoła “drag queen”. Dla nastolatków w wieku 11-18 lat

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
hens
Gość
hens
25 lipca 2021 12:46

W 2020 poprzez nieleczenie chorych ten “rząd” i ta Naczelna Izba Lekarska doprowadzili do śmierci 140 tysięcy chorych, głównie osób starych potrzebujących opieki lekarskiej.

Czy popełniła przestępstwo? Czy w jakikolwiek sposób osoby stanowiące personel tej Izby odpowiedzą za to ludobójstwo? A przynajmniej zostaną pozbawieni stanowisk w “służbie zdrowia”?

Ci ludzie dobierają się teraz do naszych dzieci….

Jagna
Gość
Jagna
25 lipca 2021 14:50

Przestępstwem to są paszporty kowidowe i przymusowe szczepienia. Najpierw należy ukarać tych lekarzy, którzy szczepią i segregują Polaków. Fałszywe paszporty to odpowiedź na segregację. Generalnie jest to złe, ale w tym przypadku wybiera się mniejsze zło czyli lewy paszport pozwalający np. studiować (vide Uniwersytet Śląski, AGH etc).

POLECAMY