Premier Kanady walczy z dyskryminacją muzułmanów. Zwołał szczyt przeciwko islamofobii

Dodano   1  
  Loading

/ fot. @Wikipedia

Premier Kanady zwołał szczyt, którego celem jest walka z „islamofobią”. Justin Trudeau chce w ten sposób odpowiedzieć na narastającą dyskryminację wobec muzułmanów.

Premier Kanady  zwołał szczyt, którego celem jest walka z „islamofobią”, podaje portal PCh24.pl. Justin Trudeau chce w ten sposób odpowiedzieć na narastającą dyskryminację wobec muzułmanów. Władze nie widzą wzrostu antysemityzmu w przypadku żydów i chrześcijan.

Celem szczytu zwołanego w mijającym tygodniu przez premiera Kanady jest „walka z nienawiścią i dyskryminacją wobec muzułmanów”. Spotkanie odbyło się z okazji islamskiego święta Id al-Kebir. Justin Trudeau chce w ten sposób odpowiedzieć na narastający od dwóch lat „wzrost przestępstw z nienawiści” wobec muzułmanów.

Według Statistics Canada 46 procent takich występków jest związanych z „nienawiścią rasową lub etniczną”. Głośnym przykładem może być celowe potrącenie przez samochód czterech członków muzułmańskiej rodziny. Cztery lata wcześniej w meczecie w Quebecu wybuchła strzelanina.

– Musimy uznać, że nietolerancja i nienawiść, które istnieją na świecie, są obecne również w Kanadzie

– napisał Trudeau.

Muzułmanie podali listę zaleceń w walce z islamofobią

Krajowa Rada Muzułmanów Kanadyjskich wystosowała specjalną listę 61 zaleceń w walce z islamofobią, nad którą pochylił się rząd. Stowarzyszenie wzywa m.in. do wprowadzenia kampanii uświadamiających w szkołach, ale także do zwiększenia bezpieczeństwa meczetów.

Podczas gdy Justin Trudeau zamierza walczyć z „islamofobią”, podobne występki i przestępstwa dotyczą także chrześcijan i żydów. Ostatnio przez Kanadę przeszła fala podpaleń i profanacji kościołów związana z „odkryciem” grobów nieletnich Indian i Eskimosów ze szkół zawodowych z XIX wieku. Liczba ofiar jest znana od dawna, miała przede wszystkim związek z ogólną śmiertelnością dzieci, epidemiami, inną odpornością i przyzwyczajeniami dzieci ludności pierwotnej.

Pomysł „cywilizowania” w internatach młodych Indian pochodził od rządu (dominium brytyjskie), a ośrodki prowadziły różne podmioty, w tym m.in. także zakony katolickie. Jednak to na nich skupia się obecnie ostrze oskarżeń, podsycanych zresztą przez rząd centralny. Trudeau w tym przypadku nie mówi np. o chrystianofobii, ale wręcz podgrzewa atmosferę domagając się np. przeprosin od papieża.

Także Żydzi w Kanadzie twierdzą, że stoją w obliczu wzrostu antysemityzmu. Na początku lipca ogłosili wzrost liczby tego typu incydentów o 18,3 procent w latach 2019–2020.

Islam jest najszybciej rozwijającą się religią w Kanadzie zajmuje drugie miejsce po chrześcijanach. Ze względu na imigrację i wysoki wskaźnik dzietności liczba jego wyznawców rośnie.

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
zbigniew
Gość
zbigniew
25 lipca 2021 02:16

Ten sukinsyn J. Trudeau to bękart Fidela Castro. Sypnął go jego przyrodni brat mieszkający na Kubie. Zresztą Justin nie jest w ogóle podobny do Pierre Trudeau jego teoretycznego ojca.

POLECAMY