Sondaż Social Changes. Prawo i Sprawiedliwość wygrywa. Konfederacja notuje wzrost

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w przyszłą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu z nieznacznym wzrostem poparcia znalazłaby się Koalicja Obywatelska. Takie informacje wynikają z sondażu Social Changes. Badanie opinii publicznej zlecił portal wPolityce.pl.
  • Według wyników najnowszego sondażu wykonanego dla portalu wPolityce.pl przez pracownię Social Changes wynika, że PiS nadal może liczyć na wsparcie największej części polskiego społeczeństwa.
  • Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska z delikatnym wzrostem poparcia. Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Ruch byłego prezentera TVN w najnowszym sondażu odnotował straty.
  • Frekwencja wyborcza w najnowszym sondażu wyniosła 70 proc.
  • Zobacz także: Zawodniczki zaprotestowały przeciw seksualizacji piłki ręcznej plażowej. Zostały ukarane

Na pierwszym miejscu z wyraźną przewagą nad innymi partiami znajduje się ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego. Sondaż Social Changes wskazuje, że PiS może liczyć na 34 proc. poparcia. To taki sam wynik, jaki PiS otrzymał w poprzednim badaniu tej pracowni.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą wskazało 25 proc. respondentów. Taki wynik oznacza wzrost poparcia o 1 punkt procentowy. Partia utrzymuje tendencję wzrostową, którą odnotowała po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki.

Podium zamyka Polska 2050 Szymona Hołowni. Uzyskując 19 proc. partia byłego prezentera TVN traci 1 punkt. Na polskiej scenie politycznej następuje przegrupowanie sił opozycyjnych.

Na czwartym miejscu Konfederacja z poparciem 9 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty. Lewica traci 1 punkt; obecnie ugrupowanie popiera 8 proc. badanych.

Z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe znalazło się poniżej progu wyborczego, z poparciem 2 proc. badanych. Poza Sejmem znalazłoby się także Kukiz’15, które notuje wynik na poziomie 2 proc. – co oznacza wzrost o 1 punkt.

Sondaż Social Changes wskazuje, że frekwencja w wyborach mogłaby wynieść 70 proc. Wyniki sondażu pokazują, że Polacy chętnie wybiorą się do urn wyborczych. Według kalendarza wyborczego, najbliższa okazja do wyboru swoich przedstawicieli w parlamencie nadejdzie dla obywateli w 2023 roku.

Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków w dniach od 16 do 19 lipca 2021 roku. 

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY