Molesta nie wystąpi na festiwalu w Chorzowie. Powodem segregacja publiczności

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Molesta Ewenement

Molesta Ewenement / fot. Mateusz Strojewski Wikimedia Commons

Legendarny zespół hip-hopowy z Warszawy odwołał swój udział w Fest Festiwalu, który odbędzie się 13 sierpniaw Chorzowie. Powodem jest segregacja publiczności koncertu.
  • Grupa, którą tworzą “Włodi”, “Vienio” i “Pelson” zdecydowała, że nie weźmie udziału w FEST Festiwalu, który odbędzie się w sierpniu w Chorzowie.
  • Artyści nie zgadzają się na warunek koniecznego zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie i selekcjonowanie publiczności.
  • Na imprezie zagrają tacy artyści jak m.in. Kygo, Pezet, Sokół, Alan Walker, czy Daria Zawiałow.
  • Zobacz także: USA: Obowiązkowe szczepienia lub testy dla medyków w Nowym Jorku

Molesta Ewenement nie wystąpi na festiwalu w Chorzowie. Paweł „Włodi” Włodkowski, Piotr „Vienio” Więcławski i Tomasz „Pelson” Szczepanek odwołali swój udział w koncercie. Zespół opublikował oświadczenie na swoim Twitterze.

Molesta nie wystąpi w Chorzowie

“Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na Fest Festivalu, 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami. Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie Agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement. Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana. O stanowisku zespołu informowaliśmy Agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-up’u Festiwalu. Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu. Zapraszamy na najbliższe koncerty – 24 lipca do Krakowa i 1 sierpnia do Gdyni !” -napisano w oświadczeniu na profilu Molesty w serwisie Facebook.

FEST Festival odbędzie się w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia

Artyści nie zgadzają się na warunek koniecznego zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie i selekcjonowanie publiczności. To nie pierwszy raz kiedy raperzy podnoszą oficjalny sprzeciw wobec segregacji sanitarnej publiczności. Jakiś czas temu głos w tej sprawie zabrał również inny znany raper – Kali.

FEST Festival odbędzie się w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia. Organizatorzy mając na uwadze limity osób niezaszczepionych na imprezach plenerowych zdecydowali się w ogóle takich nie wpuszczać. Molesta Ewenement to póki co jedyny zespół, który nie wystąpi na imprezie w Chorzowie z powodu regulacji sanitarnych. Podczas koncertu wystąpią m.in. Kygo, James Bay, Nothing But Thieves, Mata, Tommy Cash, Alan Walker, Aurora, Pezet, Sokół, Hania Rani, sanah, PRO8L3M, Kayah & Bregović, Daria Zawiałow, Mura Masa i wielu, wielu innych.

rapowo.pl cgm.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY