Niezaszczepieni wykluczeni z życia społecznego? Rada Przedsiębiorczości apeluje do Morawieckiego

Dodano   17  
  Loading
Mężczyzna w masce

Mężczyzna w masce / fot. pixabay.com

Rada Przedsiębiorczości apeluje do rządu o wprowadzenie zmian w prawie. Mają to być działania przyspieszające akcję w ramach Narodowego Programu Szczepień. Zdaniem przedsiębiorców duża liczba niezaszczepionych zagraża nie tylko systemowi ochrony zdrowia, ale też finansom publicznym. Rada chce więc wprowadzenia nowych regulacji.
  • Rada Przedsiębiorczości zwróciła się do rządu w sprawie wprowadzenia dodatkowych regulacji pozwalających na wprowadzenie w Polsce segregacji sanitarnej.
  • Przedstawiciele biznesu chcą zmotywować ludzi do szczepień poprzez ograniczenie usług oraz przestrzeni społecznego dla osób niezaszczepionych.
  • Rada wnosi do rządu o przyznanie przedsiębiorcom uprawnień do weryfikacji statutu zaszczepienia swoich klientów. Chce także prawa do pełnoprawnej odmowy obsługi osoby niezaszczepionej.
  • Zobacz także: Komisja Europejska stawia ultimatum ws. wyroku TSUE. “Polska ma miesiąc”

Bezpośrednio przyznając, zdaniem Rady Przedsiębiorczości niezaszczepieni powinni zostać wykluczeni z życia społecznego. Przedstawiciele biznesu w ten sposób chcą zmotywować ludzi do przyjęcia preparatu na COVID-19.

“Z uwagi na prognozowane zagrożenie wywołane czwartą falą pandemii oraz pojawianie się kolejnych odmian wirusa SARS-CoV-2, apelujemy o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do przyspieszenia procesu immunizacji polskiego społeczeństwa”

– pisze do rządu Rada Przedsiębiorczości, zrzeszająca największe organizacje przedsiębiorców.

Według Rady, “problem niezaszczepionych obywateli nie tylko zagraża systemowi ochrony zdrowia, ale także finansom publicznym”. Dodano, że niezaszczepienie może w bliskiej perspektywie wiązać się m.in. ze skutkami finansowymi prowadzącymi do upadku firm i likwidacji miejsc pracy.

Niezaszczepieni zostaną wykluczeni z życia społecznego?

Związek zrzeszający największe organizacje przedsiębiorców apeluje do rządu o wprowadzenie podstaw prawnych do możliwości weryfikacji statusu szczepienia swoich klientów.

Postuluje też zapewnienie “zwolnienia przedsiębiorcy odmawiającego dostępu osobom nieszczepionym do świadczonych przez siebie usług z ewentualnych negatywnych konsekwencji na płaszczyźnie prawa cywilnego, prawa wykroczeń i innych przepisów”. Oznacza to, że jeśli ten postulat wejdzie w życie, to przedsiębiorca będzie mógł odmówić obsługi osoby niezaszczepionej bez żadnych konsekwencji.

Polski biznes proponuje też wprowadzenie zmian do Kodeksu pracy. Miałyby na celu m.in unormowanie przepisów w zakresie BHP, wprowadzających obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 konkretnych grup zawodowych. Umożliwiłyby pracodawcom pozyskiwania danych na temat szczepień i ich przetwarzania.

Pod apelem podpisali się przedstawiciele organizacji należących do Rady Przedsiębiorczości: Krajowej Izby Gospodarczej, Federacji Przedsiębiorców Polskich, Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych-ABSL, Konfederacji Lewiatan, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców RP, Związku Pracodawców Business Centre Club, Związku Banków Polskich, Związku Rzemiosła Polskiego.

businessinsider.com.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Aga
Gość
Aga
21 lipca 2021 10:38

Niepojęte. Kolejna ustawka. Dostali grubą kasę na prowadzenie biznesów to w zamian podpisuja i propaguja tą incjatywe pod swoim szyldem.

Niektórzy dla kasy sprzedadzą nawet swoją rodzinę.

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:22
Reply to  Aga

Szef tej “rady” ma udziały w firmie farmaceutycznej.

Maciej
Gość
Maciej
21 lipca 2021 11:02

Ciekawe, że właśnie oni sami w imię segregacji chcą doprowadzić biznesy do upadku. Następne sprzedajne kur*y.

Klaus Schwab
Gość
Klaus Schwab
21 lipca 2021 11:16

Dlaczego żadne służby nie reagują na ten terror medialny i szantaż emocjonalny?

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:23
Reply to  Klaus Schwab

Jakie służby? Polska nie ma służb. Żadnych.

Przechodzien
Gość
Przechodzien
21 lipca 2021 11:18

Teraz juz za pozno na zbiorowe l4 przez osoby niezaszczepione. Niestety w ten sposob sprawdzi sie kolejny punkt planu. Przerwy w dostawie zywnosci. Wine za to zrzuca na niezaszczepionych…..

Wybić covidianizm
Gość
Wybić covidianizm
21 lipca 2021 12:43

Może zwolnijmy pedofilów morderców złodziejstwo i inne grupy przestępców jak obecnie wypowiadająca się niezgodnie z Polskim prawem i Konstytucją o prawach obywatelskich “Radę przedsiębiorczości” z odpowiedzialności bo tak chcą ? Chorzy do szpiku kości zepsuci podludzie jak szmalcownicy podczas II Wojny. Takim trzeba strzelać w łby !

Bodo
Gość
Bodo
21 lipca 2021 14:34

Czemu autor nie napisal ze w tej radzie zasiadają przedstawiciele Fizera i innych firm farmaceutycznych?

Bożena
Gość
Bożena
21 lipca 2021 19:16
Reply to  Bodo

Może chodzi o kolejny podział i skłócenie ludzi….

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:24
Reply to  Bożena

To sprzedawczyki, przedstawiciele Big Farmy.

Leo
Gość
Leo
21 lipca 2021 19:13

Faszyści i oszołomy są wśród nas. Jeżeli prą do wojny z narodem to będą ją mieli. Każdy zbierze to co zasiał.

Kornella
Gość
Kornella
21 lipca 2021 19:57

Myślą, że są bogami, by decydować o czyimś życiu? Nie wiem czy zdają sobie sprawę, że przekroczenie czerwonej linii, może oznaczać radykalizację części społeczeństwa. To może oznaczać zdemolowane sklepy, spalone samochody, odpływ klientów od ich biznesów i nie wiadomo co jeszcze. Historia lubi się powtarzać. Czy są na to gotowi?

AiO
Gość
AiO
21 lipca 2021 20:13

Nie spodziewałem się, że po wyjściu z komunizmu, przyjdzie mi żyć w państwie totalitarnym. Smutna ta Polska.

Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:22

Będą płonąć biznesy, będą 🙂

Janek
Gość
Janek
22 lipca 2021 06:37

Czyli trzeba będzie mieć znak bestii, żeby coś kupić albo sprzedać. Zatem już wiemy kto służy bestii. Już sama nazwa tej organizacji mówi wszystko.

Jagna
Gość
Jagna
22 lipca 2021 17:55

a coż to za Polscy przedsiębiorcy. Czyżby był nim Wiceprez astrazeneka na Polskę. Dla nas lepiej aby tacy upadli.

Wojownik o wolnosc
Gość
Wojownik o wolnosc
22 lipca 2021 22:00

I tak cwoki beda zamykac gospodarke bez wzgledu czy Kowalski
sie zaszczepi, czy nie. Bo taki jest plan, globalne zacmienie. W dupe niech sobie wsadza te szczepionki. Ustalilismy w rodzinie ze sie nie szczepimy, chocby probowali obowiazek wprowadzic. A moze do tego nie dojdzie. Chyba rzad zdaje sobie sprawe z mozliwych ewentualnych skutkow takich dzialan. Ulica itd..Tyle w temacie..

POLECAMY