Litwa: Rząd chce przenieść 1000 islamskich migrantów do polskiej miejscowości liczącej 500 osób

Dodano   5
  LoadingDodaj do ulubionych!
Granica litewska.

Granica litewska. / Fot. Twitter/trojmorze_pl

Litewskie władze chcą umieścić ośrodek dla migrantów w Dziewieniszkach. To miejscowość zamieszkana niemal w całości przez Polaków. Inicjatywie sprzeciwiają się mieszkańcy.

Protestujących mieszkańców tej litewskiej miejscowości wsparł m.in. Waldemar Tomaszewski, lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Na spotkaniu w Dziewieniszkach pojawili się też m.in. poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska, przewodniczący Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusław Rogalski czy redaktor naczelny portalu prawy.pl ks. Ryszard Halwa.

W Dziewieniszkach-litewskiej miejscowości zamieszkanej w niemal 100 proc. przez Polaków, rząd litewski chce osiedlić ponad 1000 islamskich imigrantów. Dla 500 osobowej polskiej społeczności oznacza to dewastację. To niezgodne z prawem międzynarodowym i traktatem polsko-litewskim. Zgodnie z traktatem polsko-litewskim, strony zobowiązały powstrzymać się od działań, które prowadziłyby do zmian narodowościowych na obszarach zamieszkanych przez mniejszości narodowe (Art. 15). Islamscy imigranci mają zostać ulokowani w budynku przylegającym do dwóch szkół, w tym polskiego gimnazjum im. A. Mickiewicza, w którym uczą się dzieci od 1 do 12 klasy. Polacy mieszkający w Dziewieniszkach liczą na pomoc polskiego rządu w tej sprawie

– napisała poseł Anna Maria Siarkowska.

Zobacz także: “Lex TVN” w Sejmie dopiero w sierpniu. PiS potrzebuje więcej głosów?

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY