Litwa: Rząd chce przenieść 1000 islamskich migrantów do polskiej miejscowości liczącej 500 osób

Dodano   8  
  Loading
Granica litewska.

Granica litewska. / Fot. Twitter/trojmorze_pl

Litewskie władze chcą umieścić ośrodek dla migrantów w Dziewieniszkach. To miejscowość zamieszkana niemal w całości przez Polaków. Inicjatywie sprzeciwiają się mieszkańcy.

Protestujących mieszkańców tej litewskiej miejscowości wsparł m.in. Waldemar Tomaszewski, lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. Na spotkaniu w Dziewieniszkach pojawili się też m.in. poseł na Sejm RP Anna Maria Siarkowska, przewodniczący Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin Bogusław Rogalski czy redaktor naczelny portalu prawy.pl ks. Ryszard Halwa.

W Dziewieniszkach-litewskiej miejscowości zamieszkanej w niemal 100 proc. przez Polaków, rząd litewski chce osiedlić ponad 1000 islamskich imigrantów. Dla 500 osobowej polskiej społeczności oznacza to dewastację. To niezgodne z prawem międzynarodowym i traktatem polsko-litewskim. Zgodnie z traktatem polsko-litewskim, strony zobowiązały powstrzymać się od działań, które prowadziłyby do zmian narodowościowych na obszarach zamieszkanych przez mniejszości narodowe (Art. 15). Islamscy imigranci mają zostać ulokowani w budynku przylegającym do dwóch szkół, w tym polskiego gimnazjum im. A. Mickiewicza, w którym uczą się dzieci od 1 do 12 klasy. Polacy mieszkający w Dziewieniszkach liczą na pomoc polskiego rządu w tej sprawie

– napisała poseł Anna Maria Siarkowska.

Zobacz także: “Lex TVN” w Sejmie dopiero w sierpniu. PiS potrzebuje więcej głosów?

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Wojciech
Gość
Wojciech
21 lipca 2021 22:31

Pieprzone Żmudziny.

Aj waj
Gość
Aj waj
22 lipca 2021 07:10

Osiedlić ich tam gdzie mieszka Morawiecki. Islamiści lubią się z żydami podobno.

Piotr
Gość
Piotr
23 lipca 2021 15:36
Reply to  Aj waj

Temu chazarowi to przydzielić rodzinę islamską i banerowskich rezunów, żeby poczuł różnorodność i zrównoważony rozwój.

Kamil
Gość
Kamil
22 lipca 2021 08:59

prawidlowo – to jest polsko litewski – teren- ??? w 18 wieku tez tak nas chcieli i podzielili-

hehehe
Gość
hehehe
22 lipca 2021 10:01

Spoko, nasz wywiad może podrzucić tym pokojowym migrantom automaty kałasznikowa i skrzynie amunicji + podstawić jakiegoś charyzmatycznego fanatyka, który ich skieruje na Wilno. Wyobraźcie sobie wściekły tłum uzbrojonych w automaty muzułmanów na Litwie. 🙂

Piotr
Gość
Piotr
22 lipca 2021 17:20
Reply to  hehehe

My nie mamy naszego wywiadu, mamy za to mossad, cia i sbu. Tak wyglądają rządy niemot z popis-u.

Metodą żydobolszewicką, "symetryczną",
Gość
Metodą żydobolszewicką, "symetryczną",
22 lipca 2021 11:51

natychmiast wynaleźć miejscowość litewską w ‘polsce’ i zaludnić ją wyłapywanymi na ulicach a’rabami.

To proste jak sznurek w kieszeni. Wielokrotnie na “Zachodzie” próbowano sekować ruskich, ale natychmiast w Moskwie nieznani sprawcy napadali na obywateli tych krajów, biznesmenów, dyplomatów, turystów, i jak ręką odjął! A ruskie są teraz niemal pod ochroną na “Zachodzie”.

Piotr
Gość
Piotr
22 lipca 2021 17:22

Nie trzeba wynajdywać. Mniejszość żmudzinów mieszka sobie w Pińsku, ma dotowane od lat szkoły, burmistrzów i urzędy. Wszystko z naszych pieniędzy. Wszystkie mniejszości mieszkające w Polsce mają jak w raju, finansowane w milionach nauki języków, religię, kościoły itd. My nie mamy nic. Tak rządzi beznadziejny popis. Tak się dogadali parchy w Magdlaence.

POLECAMY