Świadczenie 500+ wstrzymane dla niezaszczepionych? “Poza marchewką powinien być także kij”

Dodano   8
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

Poseł KO Tomasz Lenz oświadczył w niedzielę na antenie „Polsat News”, że do momentu zaszczepienia się, świadczenie 500+ mogłoby zostać wstrzymane dla osób pochodzących z rodzin niezaszczepionych.
  • Poseł KO Tomasz Lenz postuluje na antenie “Polsat News”, że osoby niezaszczepione nie powinny otrzymywać świadczeń w postaci programu 500+.
  • Zdaniem posła jest to skuteczne rozwiązanie, aby przekonać Polaków do szczepień. Lenz twierdzi, że poza “marchewką” w postaci loterii szczepień musi być też “kij”.
  • W sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oświadczył, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19.
  • Zobacz także: Dr Ratkowska: Skuteczne leki na Covid są ignorowane przez PiS [NASZ WYWIAD]

Poseł został zapytany, czy świadczenie 500+ powinno być wstrzymane dla osób niezaszczepionych.

„Wstrzymane do momentu zaszczepienia się” – odpowiedział Tomasz Lenz, cytowany przez portal „Polsat News”.

Wyraził opinię, że byłoby to skuteczne rozwiązanie. Powiedział, że scenariusz obowiązkowych szczepień powinien być rozważny. Wstrzymane wypłaty świadczeń 500+ dla niezaszczepionych mogą być zdaniem posła najlepszą metodą na nakłonienie Polaków do szczepień.

„Poza marchewką, czyli loterią i nagrodami, powinien być także kij” – dodał.

W sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oświadczył, że rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19. Podkreślił, że w Polsce rośnie liczba zakażeń wariantem Delta.

Wypowiedzi przedstawicieli polskiego rządu to efekt obserwacji działań państw zachodu. Prezydent Francji zapowiedział, że od sierpnia obowiązek posiadania certyfikatu sanitarnego dotyczącego szczepienia bądź odporności na koronawirusa będzie wymagany od osób, które będą chciały korzystać z kawiarni, restauracji, centrów handlowych oraz osób planujących przejazd pociągiem lub długą podróż, a także odwiedzanie placówek medycznych. W Grecji jedynie osoby z zaświadczeniami o zaszczepieniu będą mogły korzystać z restauracji, barów i kawiarni.

Węgry od sierpnia wprowadzają obowiązek szczepienia wszystkich pracowników służby zdrowia. Będą także oferować możliwość przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciw COVID-19.

kresy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY