Włochy: Policjanci przebrani za księży zatrzymali oszustów przebranych za kardynałów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Cathopic

Zakończyła się tajna akcja włoskich karabinierich. Starali się oni rozpracować szajkę oszustów, przebierających się za kardynałów. Włoskim funkcjonariuszom udało się odnieść sukces.

O sprawie poinformował amerykański portal Crux.

Grupa oszustów, którzy przebrani za kardynałów wyłudzali od ofiar miliony euro, została złapana przez włoską policję, w tajnej operacji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy przebranych za księży

– podał serwis.

Jak się okazuje, proceder trwał od lat. Szajka oszustów miała działać od 1988 roku. Mężczyźni w wieku 58-75 lat udawali księży, monsignorów, a nawet kardynałów. Karabinierzy, czyli włoska policja wojskowa, mająca we Włoszech szerokie uprawnienia, podjęli decyzję o tajnej akcji po otrzymaniu skarg od dwóch hoteli, które zostały oszukane w 2017 r. na 20 tys. euro i 75 tys. euro.

Po otrzymaniu skarg od hoteli, w 2017 roku włoska policja rozpoczęła dochodzenie. Trwało ono dwa lata. W jego wyniku odkryto co najmniej 20 różnych oszustw na kwotę prawie 1,7 mln euro.

Teraz w końcu udało się zatrzymać oszustów. Służyła temu tajna operacja w rzymskiej Bazylice Świętej Marii od Aniołów i Męczenników na Piazza Esedra. Gang oszustów umówił się tam na spotkanie, aby odebrać 15 tys. euro, jako poręczenie pożyczki w wysokości 500 tys. euro. Grupa zotała zatrzymana przez przebranych za kięży policjantów, gdy próbowała uciec z bazyliki tylnym wejściem.

Zobacz także: Warszawa: IPN odnalazł kolejne szczątki Żołnierzy Wyklętych [+WIDEO]

misyjne.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY