Papież Franciszek opuścił szpital. Lipiec miesiącem rekonwalescencji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Papież Franciszek

Papież Franciszek / Fot. You Tube/ Paweł G

W środę rano papież Franciszek opuścił rzymski szpital Policlinico Gemelli. Wyjechał ze szpitala swoim fordem focuesm. Prowadził papieski kierowca.
  • W środę papież Franciszek opuścił szpital Gemelli. Ojciec Święty przebywał w klinice od ponad tygodnia.
  • 84-letni papież Franciszek miał 4 lipca usuniętą część jelita grubego. Zabieg był efektem objawowego zwężenia uchyłkowego jelita grubego. Papieża operował 10-osobowy zespół lekarzy.
  • Papież musi jednak nadal odpoczywać i przejść proces rekonwalescencji. Z tego powodu odwołano lipcowe audiencje w Watykanie.
  • Zobacz także: Adam Bodnar ustępuje ze stanowiska RPO. Oto co powiedział na koniec kadencji: “To jest teraz priorytet”

Zdjęcia papieża w samochodzie wyjeżdżającym z kliniki zrobił fotograf włoskiej agencji. W poniedziałek Watykan zapowiadał możliwie najszybszy powrót Franciszka do Watykanu. W środę papież Franciszek opuścił szpital.

84-letni papież Franciszek miał 4 lipca usuniętą część jelita grubego. Zabieg był efektem objawowego zwężenia uchyłkowego jelita grubego. Papieża operował 10-osobowy zespół lekarzy.

Rzecznik Matteo Bruni w wydanym oświadczeniu informował, że papież po operacji czuł się dobrze. Według niego papież “zareagował dobrze” na zabieg. Został on wykonany w znieczuleniu ogólnym i który był zabiegiem planowanym wcześniej.

W niedzielę, czyli tydzień po operacji, Franciszek pokazał się po raz pierwszy publicznie i z balkonu na 10. piętrze kliniki Gemelli zwrócił się do przybyłych tam wiernych.

Podczas pobytu w szpitalu dwukrotnie odwiedził dzieci na oddziale onkologii, w tym po raz drugi we wtorek po południu. Rekonwalescencję papież będzie kontynuował w Watykanie. Pomimo faktu, że papież Franciszek opuścił szpital, będzie musiał przejść jeszcze specjalną kurację. Z tego względu, lipiec jest miesiącem jego wypoczynku; zawieszone są środowe audiencje generalne. W niedzielę Franciszek znów pojawi się w oknie Pałacu Apostolskiego, by odmówić modlitwę Anioł Pański.

tvrepublika.pl rp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY