ONZ wymusi reparacje za kolonializm? Absurd w zwalczaniu “systemowego rasizmu”

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Black Lives Matter

Black Lives Matter / fot. flickr.com

13 lipca Rada Praw Człowieka przy ONZ zarządziła wszczęcie śledztwa w sprawie przemocy policji na tle rasowym. Dochodzenie ma objąć cały świat i docelowo wymusić zadośćuczynienia od państw, które zdaniem organizacji miały wpływ na rozwój kolonializmu. Wkraczamy w kolejny etap absurdu spowodowanego zwalczaniem "systemowego rasizmu".
  • Rezolucja Rady Praw Człowieka ONZ powstała z inspiracji państw afrykańskich. Widzą konieczność walki ze skutkami kolonializmu oraz “systemowym rasizmem” wśród służb porządkowych.
  • W tym celu powstała specjalna komisja, której zadaniem jest badanie stanu „sprawiedliwości rasowej”. Zajmie się także stanem „równości” w kontekście egzekwowania prawa we wszystkich częściach świata.
  • Rezolucja ONZ nakłada na wspomniany panel ekspercki specjalne uprawnienia. Zakładają możliwość nakładania kar finansowych oraz użycia siły przeciw niechcącym podporządkować się decyzjom panelu środowiskom.
  • Zobacz także: TK odpowiada na decyzję TSUE ws. Izby Dyscyplinarnej. “To niekonstytucyjne”

Ze specjalną rezolucją wystąpiły kraje afrykańskie, potępiające „utrzymujące się i dyskryminujące rasowo brutalne praktyki popełniane przez wielu funkcjonariuszy organów ścigania przeciwko Afrykanom i ludziom pochodzenia afrykańskiego”. Tekst rezolucji przyjęto bez głosowania. Potępia ona rzekomo zakorzeniony w systemach egzekwowania prawa i sądownictwa karnego „rasizm systemowy”. Domaga się surowych kar dla „przestępców rasowych.” Wszystko wskazuje na to, że ONZ wymusi na państwach zachodu reparacje za kolonializm.

Rezolucja przewiduje utworzenie „międzynarodowego niezależnego mechanizmu eksperckiego”, który będzie badał stan „sprawiedliwości rasowej” i „równości” w kontekście egzekwowania prawa we wszystkich częściach świata. W razie stwierdzenia uchybień w tym zakresie, organ powołany przez ONZ będzie żądał zadośćuczynień finansowych.

W zeszłym miesiący szefowa ONZ ds. praw człowieka, Michelle Bachelet opublikowała raport,  wzywając do natychmiastowego zlikwidowania „systemowego rasizmu” przeciwko Afroamerykanom. Wskazała, że „istnieje pilna potrzeba skonfrontowania się ze spuścizną niewolnictwa”. Bachelet apelowała o skonfrontowanie się z przeszłością kolonialną i dyskryminacyjną rasowo polityką, a także by zadośćuczynić poszkodowanym społecznościom („sprawiedliwość naprawcza”).

Raport przywołał 190 zgonów Afroamerykanów w obu Amerykach i Europie rzekomo z powodu „rasistowskiej” interwencji organów ścigania.

ONZ rękoma “panelu eksperckiego” wymusi reparacje za kolonializm?

Podczas obecnej sesji Rada Praw Człowieka przyjęła szereg dokumentów w sprawie walki z rasizmem. Podjęła również uchwałę w sprawie promocji praw człowieka w internecie oraz sytuacji w Syrii na Białorusi, Ukrainie itp. Powołano specjalny panel ekspercki.

W rezolucji w sprawie promowania i ochrony praw człowieka. Rada postanowiła, że nowy panel ekspercki będzie złożony z trzech osób z doświadczeniem w zakresie egzekwowania praw człowieka. Zajmie się on postulowaniem podstawowych wolności Afrykanów oraz osób pochodzenia afrykańskiego. Jego zadaniem będzie również ochrona przed nadmiernym użyciem siły i innymi naruszeniami praw człowieka przez funkcjonariuszy organów ścigania. Wszystko w imię sprawiedliwości rasowej i równości

W rezolucji zaznaczono, że „​​funkcjonariusze organów ścigania, wykonując swoje obowiązki, powinni stosować środki pokojowe, zanim odwołają się, gdy jest to absolutnie konieczne, do użycia siły”. Twierdzi również, że „w każdym razie każde użycie siły powinno być zgodne z podstawowymi zasadami legalności, konieczności, proporcjonalności, ostrożności i niedyskryminacji. ”. Zdaniem panelu ekspertów „osoby używające siły powinny być odpowiedzialne za każde użycie siły”. Jakkolwiek by tego nie nazwać, ONZ w sposób otwarty wymusi reparacje za w dużej mierze wymyślone lub sztucznie wykreowane problemy. Celem są dalsze podziały grup społecznych. Wszystko w imię nowej, neo-marksistowskiej wizji świata.

pch24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY