Iran: Skazani za to, że są chrześcijanami. Trafią na 5 lat do więzienia

Dodano   4  
  Loading
Biblia

Zdkęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Trzech chrześcijan z Iranu zostało skazanych na 5 lat więzienia za złamanie przepisu mówiącego, że „każda dewiacyjna edukacja lub propaganda, która jest sprzeczna lub ingeruje w święte prawo szariatu, będzie surowo karana”.

Chrześcijanie trafili przed sąd po tym, jak aresztowała ich irańska policja. Dodatkowo przeszukano ich dom. Skonfiskowano w nim egzemplarze Biblii, książki o tematyce religijnej, telefony komórkowe i laptopy. Trzech mężczyzn – Amin Khaki, Milad Goudarzi i Alireza Nourmohammadi – ma 20 dni na odwołanie się od wyroków skazujących.

Zasądzono wobec nich nie tylko dotkliwą karę więzienia. Oprócz tego mają być pozbawieni praw obywatelskich, takich jak prawo do głosowania, na okres 15 lat.

Wciąż czekamy, aby ocenić, jak poprawki [w kodeksie karnym] będą stosowane, a mamy teraz pierwszą wskazówkę w wyrokach przeciwko Aminowi, Miladowi i Alirezie

– poinformowała organizacja broniąca praw człowieka, Middle East Concern.

Iran zajął wysokie, ósme miejsce w rankingu krajów prześladujących chrześcijan, stworzonym przez organizację Open Doors.

Zobacz także: “Allah to gej”. Aktywistka wywołała kontrowersje swoją koszulką

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Patrycjusz
Gość
Patrycjusz
15 lipca 2021 00:02

W Iranie prześladują chrześcijan. Podobnie jak w wielu innych krajach na świecie. Ale o tym milczą mass media. Tylko covid i covid. A szara masa łyka wszystko co powiedzieli mentorzy telewizyjni. Boże dopomóż.

hens
Gość
hens
15 lipca 2021 01:29

Chrześcijaństwo nie jest dla muzułmanów dewiacją. W Iranie zwłaszcza! Natomiast ‘wspólnota’ trzech facetów może nią być i do niej pasuje to oskarżenie. Po piąte, pierwsze słyszę, żeby o chrześcijan walczyła jakaś “organizacja broniąca praw człowieka, Middle East Concern”.

Wolne żarty!

hens
Gość
hens
17 lipca 2021 13:46
Reply to  Paweł Kubala

Nie znaczy, ale oczywiście chodzi o propagowanie pedalstwa, co wynika z postawionego im zarzutu.

A chrześcijaństwo prześladowane nie jest, czego udowadniać nie trzeba, wystarczy google.

POLECAMY