“Allah to gej”. Aktywistka wywołała kontrowersje swoją koszulką

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Koszulka, którą założyła Zara Kay.

Koszulka, którą założyła Zara Kay. / Fot. Twitter

Zara Kay, aktywistka organizacji Faithless Hijabi wywołała kontrowersje swoją koszulką. Na zdjęciu opublikowanym w mediach społecznościowych jest ubrana w taką z napisem "Allah is gay" (pol. Allah to gej/Allah jest gejem).

Faithless Hijabi przedstawia się jako organizacja non-profit, która wspiera kobiety z rodzin, w których dochodzi do nadużyć na tle honorowym i tworzy bezpieczne przestrzenie dla tych, którzy kwestionują swoje przekonania w islamie.

Zara Kay traktuje taką prowokację jako przeciwstawianie się islamskim prawom dotyczącym homofobii i bluźnierstwa. Nie wszystkim takie postępowanie się spodobało.

Nie rozumiem po co prowokować taką koszulką? Niedopuszczalne jak prowokacje z tęczową Matką Boską. Jak można coś takiego szanować? Głupie

– napisał były poseł Tomasz Jaskóła.

Jeden z komentujących zwrócił z kolei uwagę, że nie sądzi, aby ubieranie koszulki z takim napisem było bezpieczne w Europie. Zara Kay określa się jako Tanzanko-Australijkę.

Komentarz polskiego polityka spotkał się z ripostą autorki prowokacji.

Nie musisz mnie szanować. Ale ja nie będę szanowała idei, która chce śmierci gejów i apostatów. Jeśli uważasz to za brak szacunku, to jesteś homofobem. Allah jest wyimaginowany, może być kimkolwiek chcę, żeby był

– napisała Zara Kay w odpowiedzi.

twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY