Spotkanie Morawiecki- Von der Leyen w Brukseli. O czym będą rozmawiać?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Morawiecki - Von der Leyen

Morawiecki - Von der Leyen / fot. flickr.com

Mateusz Morawiecki spotka się we wtorek z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. W czasie roboczej kolacji politycy mają rozmawiać o bieżących kwestiach polityki europejskiej.
  • Mateusz Morawiecki spotka się z Ursulą von der Leyen we wtorek wieczorem na roboczej kolacji.
  • Tematem mają być bieżące zagadnienia polityki europejskiej z uwzględnieniem wykorzystania przez Polskę środków z tzw. unijnego funduszu odbudowy. Poruszona ma zostać również kwestia ekologii.
  • W środę Komisja Europejska ma zaprezentować szczegóły dotyczące tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. Przewiduje on neutralność klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku.
  • Zobacz także: Parytety rasowe w reprezentacji Anglii? Ekspert MEN: “Anglików zgubiła poprawność polityczna”

Spotkanie Morawiecki – Von der Leyen zapowiedział rzecznik Komisji Europejskiej.

“Głównym tematem spotkania jest Europejski Zielony Ład i jego realizacja. Nie wyklucza to możliwości dyskusji na inne tematy.” – przekazał Eric Mamer.

Rozmowy na temat transformacji energetycznej premier zapowiadał w poniedziałek na konferencji poświęconej „Śląskiemu Ładowi”.

“Będziemy z panią przewodniczącą dyskutować o tym, co jest niezbędne, aby ta transformacja była z jednej z strony zakończona sukcesem, ale z drugiej strony żeby nie charakteryzowała się wysokimi kosztami społecznymi, a najlepiej żeby była amortyzowana przez różne programy” – wyjaśnił Morawiecki.

W środę Komisja Europejska ma zaprezentować szczegóły tzw. Europejskiego Zielonego Ładu. Przewiduje on neutralność klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku. Spotkanie Morawiecki – Von der Leyen ma także dotyczyć planu na wykorzystanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii. Posłużą one do finansowania m.in. “Polskiego Ładu”. Rząd przesłał program do Komisji na początku maja i teraz toczą się negocjacje na linii Warszawa-Bruksela przed ostatecznym jego zatwierdzeniem.

Polski Ład to program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY