Parytety rasowe w reprezentacji Anglii? Ekspert MEN: “Anglików zgubiła poprawność polityczna”

euro 2020
Dodano   4  
  Loading
Sancho i Rashford

Sancho i Rashford / fot. twitter

Zdaniem Mirosława Szumiło, eksperta Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Instytutu Pamięci Narodowej Anglików w finale Euro 2020 zgubiła poprawność polityczna. Szumiło twierdzi, że wystawienie trzech czarnoskórych strzelców rzutów karnych było emanacją obowiązujących w zespole "parytetów rasowych".
  • W niedzielnym finale Euro 2020 trener reprezentacji Anglii wpuścił w ramach zmian na boisko trzech czarnoskórych zawodników. W późniejszym konkursie rzutów karnych nie wykorzystali oni swoich strzałów, przez co drużyna przegrała mecz.
  • Sytuację skomentował Mirosław Szumiło, ekspert MEN oraz IPN. Jego zdaniem reprezentacja Anglii przegrała przez “parytety rasowe” w swoich szeregach. Zdaniem Szumiło trener miał wśród rezerwowych do wyboru bardziej doświadczonych zawodników.
  • Ekspert MEN i IPN jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
  • Zobacz także: “Krytyka Polityczna” prześladowana pod rządami PiS? “Bardzo cierpią za siedem i pół miliona”

W niedzielnym finale mistrzostw Europy 2020 Anglicy ulegli Włochom po serii rzutów karnych. Zanim jednak doszło do konkursu jedenastek, niespodziewanych zmian w ostatniej chwili dokonał Gereth Soutghate. Szkoleniowiec wpuścił na boisko dwóch zawodników: Marcusa Rashforda oraz Jadona Sancho. Jeszcze wcześniej z ławki rezerwowych wszedł Bukayo Saka. Wszyscy trzej zawodnicy zmarnowali później rzuty karne oraz są czarnego koloru skóry. Szumiło uważa, że przyczyną porażki w finale jest poprawność polityczna w reprezentacji Anglii.

Poprawność polityczna w Anglii wpłynęła na losy meczu?

Mirosław Szumiło dopatruje się przyczyn porażki na Wembley w kolorze skóry wprowadzonych na boisko zawodników. Przedstawiciel MEN uważa, że zostali wpuszczeni do gry tylko ze względu na swój kolor skóry, a nie umiejętności sportowe.

“Anglików zgubiła poprawność polityczna. Do serii rzutów karnych wystawili aż trzech czarnoskórych zawodników, z których żaden nie strzelił. Wiem, że FB zaraz uzna mnie za rasistę, ale tak to wyglądało” – napisał Mirosław Szumiło na Facebooku.

Po kilku godzinach uzupełnił swój wpis o wyjaśnienie: “Trener miał do wyboru bardziej doświadczonych i lepszych piłkarzy. Dlaczego wybrał akurat tych trzech? Podejrzewam, że zadecydował o tym parytet rasowy”. Zdaniem Szumiło, poprawność polityczna w Anglii zabrnęła już tak daleko, że ma bezpośredni wpływ na decyzje trenera angielskiej kadry.

Mirosław Szumiło jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tam również uzyskał tytuły magistra, doktora, a ostatecznie doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dziedzinie historii.

W Instytucie Pamięci Narodowej jest jednym ze specjalistów Biura Badań Historycznych, a przez pewien czas pełnił nawet obowiązki dyrektora tej jednostki.

Szumiło pełni także funkcję eksperta Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zajmuje się opiniowaniem podręczników do historii. Kontrowersje wywołał jego postulat wpisania do podręczników informacji, że Lech Wałęsa współpracował ze służbą bezpieczeństwa.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze
Zeus
Gość
Zeus
13 lipca 2021 11:05

Kiedy polskojęzyczni KOMUNIŚCI z OPOZYCJI zrozumieją, że ta poprawność polityczna to droga donikąd. Tolerancja to ich hasło przewodnie, szkoda że takiego miłego języka nie używają wobec katolików i osób o odmiennych poglądach politycznych, niż Oni.

Perun
Gość
Perun
13 lipca 2021 13:05
Reply to  Zeus

Polecam zapoznanie się z pojęciem “tolerancji represywnej” i innych pojęć podstawowych. Dzięki temu wszystko stanie się jasne.

Deryll
Gość
Deryll
13 lipca 2021 14:22

No i o co biega ,,wdupili,, i wszystko!!!!!!!!!!!!!!

Dymitr Ogonowski
Gość
Dymitr Ogonowski
14 lipca 2021 00:12

W końcu wicemistrzostwo mają. A dwa ostatnie karne, to włoski bramkarz obronił. Ja oczywiście byłem za Włochami. Ciężko powiedzieć jednak, że sami biali Anglicy by wygrali. Ktoś zawsze musi przegrać taki mecz, jak nie w regulaminowym czasie ani nie w dogrywce, to w karnych.

POLECAMY