Skandal! Biskup Tokio ostrzega olimpijczyków: “Nie przychodźcie do kościołów”

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Bp Kikuchi

Bp Kikuchi

Pod koniec lipca rozpoczną się kolejne Igrzyska Olimpijskie. Organizatorem imprezy jest Tokio, które od 23 lipca gościć będzie atletów z całego świata. Osoby, które chciałyby w tym czasie skorzystać z sakramentów lub posługi duszpasterskiej będą miały z tym kłopot. Wszystko przez deklarację biskupa Tokio.
  • Biskup Tokio ostrzega olimpijczyków, że ze względu na sytuację epidemiczną w Japonii nie będzie udzielana im posługa duszpasterska.
  • Zdaniem biskupa Tarcisio Isao Kikuchiego, nadrzędną zasadą kościoła tokijskiego w pandemii było: „Nie zarażać i nie pozwalać innym, by się zarażali”.
  • Kościół w Japonii w całości podporządkował się władzy świeckiej. Efektem tego jest przestrzeganie reżimu sanitarnego, a nawet promocja szczepień.
  • Zobacz także: Andrzej Duda był przeciwko wyborom kopertowym? “Ja tych wyborów nie chciałem”

Z relacji portalu Asia News dowiadujemy się, jaka jest decyzja biskupa Tarcisio Isao Kikuchi, w sprawie posługi duchownej podczas tegorocznej olimpiady. Biskup Tokio ostrzega olimpijczyków, że nie będzie dla nich przewidzianej posługi. Powodem jest sytuacja epidemiczna w regionie.

„Chcielibyśmy, aby każda parafia zajęła się duchowymi potrzebami przybywających do Japonii. Jednak w dzisiejszej sytuacji priorytetem pozostaje nieprzenoszenie choroby”

– powiedział hierarcha.

Według władz Japonia zmaga się obecnie z niedopuszczeniem do kolejnej „fali” wzrostu zachorowań na COVID-19. Dlatego konkurencje sportowe opóźnionych z powodu sytuacji epidemicznej Igrzysk Olimpijskich 2020 roku odbędą się bez udziału publiczności.

W myśl obostrzeń z 20 czerwca, liczba uczestników na nabożeństwach w Japonii została ograniczona do niewielkich grup zachowujących dystans i uprzednio „zarejestrowanych” w parafii. Osoby starsze i chorujące są zachęcane do pozostania w domach i uczestnictwa w modlitwie domowej. Spotkania parafialne mają odbywać się w trybie wirtualnym, a pomiędzy spowiednikiem a penitentem ma być zachowany szczególny dystans.

Biskup Tokio ostrzega olimpijczyków, by nie przychodzili do kościołów

Bp Kikuchi skierował bezpośredni apel do wybierających się na olimpiadę sportowców. Prosi by nie przychodzili do kościołów. Przypomniał, że naczelną zasadą Kościoła tokijskiego w pandemii było: „Nie zarażać i nie pozwalać innym, by się zarażali”.

Z ustaleń wynika, że tamtejszy kościół w pełni podporządkował się władzy świeckiej. Przyjmuje wszystkie rozporządzenia i promuje akcję szczepień. Duchowni z Japonii nie zamierzają jednak segregować wiernych ze względu na ich status zaszczepienia.

“Wszyscy wiemy, że program szczepień postępuje. Ja sam zostałem zaszczepiony, podobnie jak Ojciec Święty. Ale zasadniczo musimy sami zdecydować w tej sprawie. Ponadto nie rozważamy pomysłu uczynienia z tego kryterium, to jest, czy ktoś jest zaszczepiony czy nie, aby pozwolić na udział we Mszy Świętej”

– napisał bp Kikuchi.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY