Francja: ogromna grzywna na koncern medialny! Chodzi o 500 mln euro

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Google

Google / Fot. Flickr

Francuski rząd nałożył karę na giganta medialnego. Urząd ds. konkurencji wydał we wtorek 13 lipca oczekiwaną decyzję w sprawie Google’a. Chodzi o nie wywiązywanie się przez firmę z zobowiązań do negocjowania z francuskimi wydawcami prasy praw autorskich.
  • Grzywna nałożona przez francuski rząd na Google jest już drugą karą finansową. Wcześniej koncern został ukarany na sumę 220 mln euro.
  • W obu przypadkach chodzi o „praktyki reklamowe” i kwestię praw autorskich francuskich wydawców.
  • Wyrok stanowi precedens dla wszystkich, którzy toczą spory sądowe z wielkimi korporacjami i koncernami medialnymi.
  • Zobacz także: Tumanowicz: Chcemy zlikwidować 15 różnych podatków [NASZ WYWIAD]

Ogromna grzywna na koncern medialny jest już drugą karą finansową, jaką nałożył na Google francuski rząd. Kilka tygodni wcześniej firma została zobligowana do zapłaty 220 mln euro za „praktyki reklamowe”. We wtorek Google został ukarany dodatkową grzywną. Tym razem kara opiewa na sumę 500 milionów euro.

Zdaniem francuskich władz, firma nie przestrzega nakazów nałożonych na nie jeszcze w kwietniu 2020 roku. W razie nieuiszczenia kary i dalszego łamania prawa dotyczącego praw autorskich, Google czeka groźba zapłacenia 900 tys. euro za każdy dzień zwłoki w ich wdrażaniu. Ogromna grzywna nałożona na koncern medialny byłaby niewątpliwie narzędziem w ręku wszystkich, którzy toczą sądową walkę z wielkimi korporacjami medialnymi.

Wyrok stanowi precedens, który wyczekiwany był przez inne państwa.

nczas.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY