Salvini ostro do angielskich chuliganów: “Zamiast klęczeć na boisku, będą klęczeć w celi”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Matteo Salvini

Matteo Salvini / Fot. Flickr

Bijatykę na angielskim stadionie skomentował włoski polityk Matteo Salvini. W ostrych słowach wyraził sprzeciw wobec agresji na trybunach oraz potencjalnym napaściom na tle narodowościowym, do których doszło na Wembley w Londynie.
  • Matteo Salvini skrytykował za pośrednictwem Twittera zamieszki, które wywiązały się w niedzielę przed finałem Euro 2020 w Londynie.
  • Zdaniem polityka agresywni Anglicy, “zamiast klęczeć na boisku, będą klęczeć w celi”. Słowa te są krytyką potencjalnych napaści na tle narodowościowym. Według świadków kibice angielscy mogli bić Włochów z powodu ich przynależności narodowej.
  • Nastroje w Wielkiej Brytanii przed tym meczem były wyjątkowo huczne, a nadzieje kibiców rozpalone.
  • Zobacz także: To już się dzieje! “Nawrócimy wasze dzieci, idziemy po nie”. Homoseksualiści nagrali klip [+WIDEO]

Matteo Salvini wystosował ostry apel do angielskich chuliganów. W słowach krytyki nawiązał do zwyczaju klękania piłkarzy Anglii przed każdym meczem. Jest to forma protestu wyrażająca solidaryzm z czarnoskórymi w Stanach Zjednoczonych oraz ruchem Black Lives Matter. Włoski polityk skomentował bijatyki na swoim Twitterze. Wydźwięk jego słów jest oczywisty, polityk potępia wszelkie formy przemocy, szczególnie przemocy na tle narodowościowym.

Matteo Salvini przekazuje wiadomość do angielskich chuliganów

Salvini we fragmencie swojej wypowiedzi do angielskich chuliganów napisał:

“Zamiast klęczeć na boisku, mam nadzieję, że będą klęczeć w celi.” – w ten sposób lider włoskiej prawicy podsumował zwyczaj klękania przed meczami i wyraził oburzenie potencjalnymi zamieszkami na tle narodowościowym.

Na stadionie dzięki złagodzeniu restrykcji pandemicznych mogło pojawić się nawet 70 tys. kibiców. Wielkie emocje przerodziły się one w przerażającą furię kibiców gospodarzy finału. Każdy chciał bowiem wejść na to wydarzenie, kibice próbowali różnych sposobów, aby dostać się na trybuny. Biletów starczyło jednak tylko dla nielicznej grupy fanów.

Nie wyjaśniono jednak dokładnych przyczyn tej awantury. Niektórzy świadkowie twierdzą, że bici byli głównie kibice gości, inni uważają, że bili się wszyscy między sobą. Bijatyka na finale Euro 2020 mogła być więc efektem napaści na tle narodowościowym Anglików na Włochów. Właśnie to w mocnych słowach skrytykował Salvini za pośrednictwem Twittera. Warto podkreślić, że nastroje w Wielkiej Brytanii przed tym meczem były wyjątkowo huczne, a nadzieje kibiców rozpalone.

Nawet najgorętszy i najbardziej emocjonalny doping kibiców nie pomógł piłkarzom “Trzech lwów”. Włosi po raz drugi w swojej historii zostali mistrzami Europy. W finale Euro Italia pokonała Anglię dopiero po rzutach karnych. Po zaciętej walce w pierwszych 90 minutach i dogrywce żaden z zespołów nie potrafił zdobyć bramki na wagę mistrzowskiego tytułu. W związku z tym do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się podopieczni Roberto Manciniego, którzy wygrali 3:2.

medianarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY