WHO przeanalizowało szczepionki mRNA. Eksperci polecają preparaty pomimo ryzyka

Dodano   3
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szczepienie przeciwko COVID-19 działają u pacjentów z rakiem

Szczepienie. / Fot. Rhoda Baer Wikimedia Commons

Komisja WHO ds. bezpieczeństwa szczepionek zaleca stosowanie preparatów typu mRNA od Pfizera i Moderny pomimo pewnego prawdopodobieństwa niepożądanych skutków poszczepiennych. Eksperci uspokajają, że ryzyko zapalenia mięśnia sercowego jest bardzo małe w stosunku do liczby zaszczepionych osób.
  • W Polsce i na świecie dochodzi do przypadków powikłań sercowych występujących po podanie szczepionek typu mRNA na koronawirusa
  • WHO analizując dane pochodzące ze Stanów Zjednoczonych podkreśla pozytywne działanie szczepionek przewyższające ryzyko niepożądanych skutków poszczepiennych
  • Eksperci podkreślili w raporcie znaczący spadek zachorowań na koronawirusa, a w związku z tym przypadków hospitalizacji osób zakażonych
  • Zobacz także: Francuskie badanie sugeruje, że lockdown doprowadził do “katastrofalnego” pogorszenia zdrowia dzieci

Eksperci pracujący dla Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w swoim najnowszym oświadczeniu wzięli pod uwagę szkodliwość szczepionek typu mRNA przeciw COVID-19 od Pfizera i Moderny. Naukowcy poddawali analizie doniesienia o powstających powikłaniach z użyciem technologii opracowanej przez ostatnie kilkanaście lat. Wzięto pod uwagę stosunek zachorowania na zapalenie mięśnia sercowego do liczby przeprowadzonych szczepień.

Komisja WHO ds. bezpieczeństwa szczepionek przeanalizowała dane pochodzące głównie ze Stanów Zjednoczonych, dotyczące schorzeń mięśnia sercowego. W raporcie podkreślono, że korzyści płynące ze szczepienia przeciwko koronawirusowi przewyższają ryzyko niepożądanych skutków.

Zgłoszone przypadki występowały zazwyczaj w ciągu kilku dni od szczepienia, nieco częściej u młodych mężczyzn i częściej po drugim szczepieniu szczepionką mRNA na COVID

– podaje Światowa Organizacja Zdrowia.

WHO zauważyło spadek zachorowań na COVID-19

Grupa badaczy, opierając się na obecnych informacjach wysnuła wniosek, sugerujący prawdopodobieństwo między przypadkami zapalenia mięśnia sercowego, a wcześniej zaaplikowanym preparatem.

Niezależnie od tego, korzyści ze szczepienia mRNA przeciw COVID-19 przewyższają ryzyko

– czytamy w raporcie.

Organizacja zauważyła znaczący spadek hospitalizacji i zgonów spowodowanych wirusem SARS-COV-2. Natomiast wspomniane wcześniej przypadki zachorowań na serce występują bardzo rzadko.

W USA odnotowano już setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego po zaszczepieniu szczepionką mRNA na COVID. Istnieją podejrzenia, że szczepionki firm BioNTech/Pfizer i Moderna mogą powodować pojedyncze przypadki zapalenia mięśnia sercowego (Myokarditis) lub osierdzia (Perikarditis) u młodych ludzi.

wp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY