Francuskie badanie sugeruje, że lockdown doprowadził do “katastrofalnego” pogorszenia zdrowia dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Wśród najpoważniejszych skutków prawie dwóch miesięcy całkowitego zamknięcia dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat były: przyrost masy ciała, duszności i średnia utrata zdolności poznawczych o 40 procent między wrześniem 2019 a wrześniem 2020.

„Liczby są katastrofalne”, twierdzi Martine Duclos, szefowa wydziału medycyny sportowej Szpitala Uniwersyteckiego w Clermont-Ferrand i dyrektor Narodowego Obserwatorium Aktywności Fizycznej i Zachowań Sedenteryjnych (ONAPS). Badanie rozpoczęto we wrześniu 2019 r., na miesiące przed pierwszym lockdownem we Francji, który doprowadził do zamknięcia szkół i nakazów „pozostania w domu” w połowie marca 2020 r., co dało badaczom możliwość porównania danych „przed i po”.

W ciągu jednego roku indeks masy ciała dzieci poszedł w górę średnio o 2 do 3 punktów, co miało negatywne konsekwencje dla ich sprawności fizycznej.

Nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego. Wysportowane dzieciaki bez żadnych problemów zdrowotnych czy wagowych przytyły od 5 do 10 kilogramów, ponieważ przestały uprawiać swój sport. I nie wszystkie wznowiły jakikolwiek rodzaj aktywności fizycznej

– powiedziała Duclos.

Wiele z nich ma teraz trudności z szybkim biegiem między klockami umieszczonymi w odległości 10 metrów od siebie. Niektóre z nich były teraz niezdolne do zrobienia testu umiejętności motorycznych, w którym oczekuje się, że ukończą wyścig z przeszkodami na czas.

Pomiar zdolności poznawczych drugo- i trzecioklasistów został dokonany za pomocą szeregu prostych ćwiczeń, takich jak prośba, aby dzieci w określonym czasie połączyły litery z cyframi w kolejności alfabetycznej. Wszyscy pomyślnie przeszli ten test we wrześniu 2019 roku. Rok później duża część nie była w stanie ukończyć go w wyznaczonym czasie, co skłoniło Martine Duclos do komentarza:

Jeden rok zamknięcia miał katastrofalne skutki, w kluczowym punkcie plastyczności neuronalnej

Zobacz także: Szpital Narodowy. Epidemia w odwrocie rząd utrzymuje puste łóżka

lifesitenews.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY