Kukiz poprze ustawę anty-TVN? “Jeżeli Kurski zostanie zdymisjonowany to się zastanowię”

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Narodziny tandemu politycznego Kaczyński-Kukiz

Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. / Fot. Twitter

Paweł Kukiz w wywiadzie zdradził, czy jest gotowy poprzeć złożony przez posłów PiS projekt ustawy nazywany popularnie „lex TVN” czy „anty-TVN”. Polityk postawił swoje warunki.
  • Na podstawie zaproponowanej przez posłów PiS ustawy cztery stacje (TVN, TVN7, TTV i Metro) miałyby utracić prawo do nadawania w naziemnym multipleksie. Wszystkie należą do amerykańskiego koncernu Discovery.
  • Koncern już teraz dużą część swoich stacji adresowanych na rynek polski nadaje na podstawie holenderskiej koncesji. Jednak do nadawania w ramach naziemnego multipleksu wymagana jest polska.
  • Paweł Kukiz przedstawił dwa warunki poparcia proponowanego projektu „anty-TVN”.
  • Zobacz także: Atak hakerski na irańską infrastrukturę. Chaos w transporcie kolejowym

Projekt został już skierowany do I czytania w Komisji Kultury i Środków Przekazu. Paweł Kukiz odniósł się do pytania, czy poprze tą inicjatywę.

Jeżeli prezes TVP Jacek Kurski zostanie zdymisjonowany, to wtedy przeczytam uważnie projekt dotyczący TVN24 i zastanowię się nad jego poparciem

– stwierdził Kukiz.

To nie jedyny warunek, jaki stawia lider Kukiz’15. Drugim jest stworzenie i przyjęcie ustawy odpolityczniającej TVP. Zdaniem Kukiza „jedna i druga strona to propagandziści”, którzy zniekształcają obraz rzeczywistości, podając się przy tym za „publiczne” oraz „wolne” media.

Zobacz także: USA: Chicagowskie szkoły publiczne będą rozdawać prezerwatywy 10-latkom

Jeżeli proponowana przez PiS ustawa zostałaby przyjęta, cztery stacje nadające w Naziemnej Telewizji Cyfrowej, mogłyby utracić możliwość nadawania tam. Chodzi o TVN, TVN7, TTV i Metro, które należą do amerykańskiego koncernu Discovery. Koncern już teraz dużą część swoich stacji adresowanych na rynek polski nadaje na podstawie holenderskiej koncesji. Jednak do nadawania w ramach naziemnego multipleksu wymagana jest polska. Pozostałe stacje należące do Discovery, które obecne mają polską koncesję, też ją by utraciły. Jednak w tym wypadku nie przeszkodziłoby im to w dalszym nadawaniu w dotychczasowej formie.

wprost.pl, informacje własne

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY