Litwa wzmocni kontrolę granicy z Polską. Trwa walka z napływem imigrantów

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Granica państwowa

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Wikimedia Commons

Jak zapowiedział szef litewskich pograniczników Rustamas Liubajevas, w związku z nasilającym się problemem migracyjnym, Litwa wzmocni kontrolę granicy z Polską. Trwa także wzmacnianie granicy z Białorusią. Rozpoczęła się budowa płotu i zasiek.
  • W tym roku na Litwę z Białorusi próbowało bezprawnie przedostać się co najmniej 1 546 osób. Kolejne kilkaset osób próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską.
  • Wśród zatrzymanych są obywatele Iranu, Syrii, Białorusi, Rosji, Gwinei, Turcji, Si Lanki oraz krajów Afryki.
  • Litwa stawia płot na granicy z Białorusią. Na pomoc ruszyło wojsko. Wzmocni także kontrole na granicy z Polską.
  • Zobacz także: Litwa stawia płot na granicy! Ma dosyć imigrantów

Przez Białoruś, na Litwę i Polskę próbują przedostawać się coraz większe grupy nielegalnych imigrantów. Wśród zatrzymanych są obywatele Iranu, Syrii, Białorusi, Rosji, Gwinei, Turcji, Si Lanki oraz krajów Afryki.

W tym roku na Litwę z Białorusi próbowało bezprawnie przedostać się co najmniej 1 546 osób. W ubiegłym roku zatrzymano jedynie 81 migrantów. Kolejne kilkaset osób próbowało przekroczyć granicę polsko-białoruską.

Na granicy Litwy z Białorusią zaczynają stawać pierwsze metry ogrodzenia. Ma mieć 1,8 metra wysokości. Granica litewsko-białoruska ma ponad 600 km długości. Ponadto są ustawiane zasieki.

Litwa wzmacnia też obsadę osobową granicy. Od kilku tygodni litewskich pograniczników wspierają funkcjonariusze ze Służby Bezpieczeństwa Publicznego i Związku Strzelców. Teraz dołączy do nich 260 litewskich żołnierzy. Na granicy pojawili się też funkcjonariusze Frontexu.

Władze Litwy zdecydowały się też o wzmocnieniu kontroli na granicy litewsko-polskiej.

Przede wszystkim mówimy o wzmożonej obserwacji granicy, blokowaniu różnych dróg i ścieżek, wybiórczej kontroli przy granicy litewsko-polskiej, którą będą przeprowadzać funkcjonariusze służby granicznej i policja

– przekazał podczas konferencji prasowej szef litewskiej Służby Ochrony Granicy Państwowej.

Zobacz także: Co Amerykanie osiągnęli w Afganistanie? Rakowski komentuje wycofanie wojsk NATO [NASZ WYWIAD]

gazetaprawna.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY