Wycie lewackich mediów najlepszą promocją. Browar Mentzen wchodzi na rynki zagraniczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Reklama Browaru Mentzen

Reklama Browaru Mentzen / fot. You Tube/ Sławomir Mentzen

Oburzenie zachodnich mediów wzbudziła reklama jednego z flagowych produktów browaru Mentzen. Piwo White IPA Matters spowodowało antyrasistowską biegunkę brytyjskiego dziennika "Daily Mail". Na stronie internetowej gazety ukazał się artykuł, w którym Sławomir Mentzen oskarżany jest o rasizm. Można powiedzieć, "dzień jak co dzień" z życia prawicowca.

Polski browar wywołał oburzenie nowym piwem o nazwie White IPA Matters. Spowodowała je reklama przedstawiającą czarnego barmana pijącego piwo o tej nazwie w amerykańskim barze. Jak twierdzi “Daily Mail”, Browar Mentzen, którego właścicielem jest Sławomir Mentzen został zalany skargami ludzi twierdzących, że reklama jest rasistowska.

Filmik przedstawia czarnego barmana czyszczącego kufle. Na reklamie wszechobecna jest symbolika Południa Ameryki – widać oczywiście flagę Konfederacji. Nie jest to nic dziwnego, ani nadzwyczajnego. Amerykański bar, rodzaj piwa nawiązuje do kultury amerykańskiej oraz nazwa trunku jest inteligentną odpowiedzią na antykulturę promowaną przez Black Lives Matter w USA.

Barman w reklamie popija piwko i mówi: “Tego mi było trzeba”.

Browar twierdzi, że piwo ma „smak ekstrawagancji” z kombinacją chmielu i „czarnego Earl Grey”, co daje „chmielowy, owocowy smak z aromatem herbaty”.

Browar Mentzen wejdzie na zagrancizne rynki?

Oczywiście klip wywołał reakcję lewackich portali, które oskarżyły Mentzena o rasizm. Polityk odpowiedział im na swoim profilu na Facebooku.

“Daily Mail napisał wczoraj o rasistowskiej reklamie rasistowskiego piwa produkowanego przez skrajnie prawicowego polityka z Polski. Temat podchwyciły media z Włoch, Teksasu, Florydy, Czech, Finlandii, Estonii a nawet Chin. Komentarze pod tekstem Daily Mail były bardzo pozytywne, zaczęły się do nas zgłaszać zapytania o możliwość zamówienia piwa ze sklepów ze Szwecji, Czech i Wielkiej Brytanii. Są jeszcze na Zachodzie ludzie mający dosyć tego lewicowego szaleństwa.Bardzo dziękuję dobrym ludziom z Daily Mail, bez was nie byłoby mi tak łatwo rozpocząć międzynarodowej ekspansji małego browaru.” – pisze we fragmencie oświadczenia Mentzen.

Krytyka środowisk lewicowych w Polsce

Reklama wywołała również reakcję środowisk lewackich w Polsce. Wśród nich jest antypolskie Stowarzyszenie Nigdy Więcej. Odpowiada ono m.in. za umieszczenie symbolu “Polski Walczącej” na liście zakazanych symboli faszystowskich na stadionach. Członek Stowarzyszenia Rafał Pankowski powiedział:

„Piwo wykorzystuje śmierć George’a Floyda i rasistowski sprzeciw wobec globalnego ruchu Black Lives Matter. Producent bawi się rasistowską historią i symboliką Południa Stanów Zjednoczonych. Skłaniając czarnoskórego do wypicia tego obrzydliwego piwa w celach promocyjnych, drwią z ofiar rasizmu.”

Jest to oczywiście stek bzdur i kłamstw, które regularnie płyną w tej kwestii z ust działaczy lewicy. Przywołanie przestępcy, narkomana, gwiazdora filmów porno Floyda oraz terroryzujący USA ruch Black Lives Matter jest dowodem na brak zrozumienia podstawowych wartości i skrajną głupotę. Lewica jak zwykle doszukuje się problemów tam, gdzie ich nie widać.

Wycie lewackich mediów i stowarzyszeń jest najlepszą promocją. Sławomir Mentzen informuje, że dzięki temu napływają do niego zamówienia z całej Europy. Zapewne znacząco przyczyni się to do ekspansji biznesu i Browar Mentzen na stałe wejdzie na rynki zagraniczne.

Pankowski twierdzi, że “żaden przyzwoity człowiek nie powinien wydać nawet grosza na ten skrajnie prawicowy chwyt marketingowy”. My z kolei możemy odpowiedzieć, że szkoda każdego grosza wydanego na państwową edukację ludzi plotących takie bzdury.

Panie Pankowski, zachęcam do zapoznania się z historią południa USA. Jeśli wysili się Pan na trochę trudu, to zobaczy która partia wprowadziła w Stanach Zjednoczonych niewolnictwo i rasizm, o którym Pan raczy mówić. Czy nie jest to przypadkiem to samo amerykańskie środowisko polityczne, które wspiera Pan i ludzie z pańskiego kręgu politycznego? Tak tylko pytam.

dailymail.co.uk

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY