Nowy sondaż. PiS na prowadzeniu, Hołownia traci poparcie. Co z Konfederacją?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Sala Plenarna Sejmu RP.

Sejm RP / Fot. flickr.com

Sondaż United Surveys, na który powołał się serwis Wirtualnej Polski wskazuje dalsze prowadzenie PiS. Na drugim miejscu podium znajduje się Koalicja Obywatelska, a trzecią lokatę zajął ruch Szymona Hołowni Polska 2050.
  • PiS utrzymuje się na pierwszym miejscu w sondażach. Partia Jarosława Kaczyńskiego zwiększa przewagę nad konkurentami politycznymi.
  • Na pozostałych miejscach podium znajduje się Koalicja Obywatelska oraz Polska 2050 Szymona Hołowni. KO wyprzedziło PL2050.
  • Z sondażu wynika też, że 40 proc. badanych wierzy, że PO na czele z byłym premierem Donaldem Tuskiem odbierze władzę PiS.
  • Zobacz także: Kim jest nowy Rzecznik Praw Obywatelskich? Zobacz jakie ma poglądy prof. Marcin Wiącek

Sondaż United Surveys wskazuje utrzymanie PiS na prowadzeniu. Na partię rządzącą głos oddałoby 35,2 proc. badanych. W porównaniu z poprzednim badaniem tej sondażowni z 21 czerwca formacja ta zaliczyła wzrost poparcia o 1 punkt procentowy. Drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska z wynikiem 21,3 proc. (wzrost o 6,6 proc.). Trzecie miejsce należy do Polski 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 16,5 proc. głosów. (spadek o 2,5 proc.)

W sondażu wyraźnie podkreślono, że w ostatnim badaniu pozycję wicelidera miała formacja Szymona Hołowni, a teraz prześcignęła ją Koalicja Obywatelska i to o prawie 5 pkt proc.

Na Lewicę głos oddałoby 7,8 proc. ankietowanych (spadek o 2,6 proc.); na Konfederację – 5,6 proc. (spadek o 1,5 proc.), a na Koalicję Polską – PSL – 5,1 proc. (spadek o 0,2 proc.).

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to ponad połowa respondentów wzięłaby w nich udział. 45,9 proc. badanych odpowiedziało, że „zdecydowanie tak”, a 4,3 proc. „raczej tak”. Odmiennego zdania jest 18,9 proc. badanych, którzy wolą pozostać w domu. Badanie wskazuje, że 1,8 proc. nie potrafiło odpowiedzieć, czy zamierza wziąć udział w głosowaniu.

Najnowszy sondaż United Surveys pokazuje, że 40 proc. badanych wierzy, że PO na czele z byłym premierem Donaldem Tuskiem odbierze władzę PiS. Przeciwnego zdania było 47 proc. ankietowanych; 13 proc. nie miało w tej kwestii zdania.

Badanie przeprowadzono w dniach 5–7 lipca metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI) na reprezentatywnej próbie 1000 osób.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY