Powrót Tuska do polskiej polityki. Wiemy, co sądzą Polacy

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Donald Tusk

Donald Tusk / fot. flickr.com

Nie milkną głosy przestrzeni publicznej po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki. W sobotę Tusk został ponownie wybrany na stanowisko prezesa Platformy Obywatelskiej. Jak się okazuje, często nastroje społeczne skierowane pod adresem byłego szefa Rady Europejskiej bywają negatywne. Polacy zabrali głos.
  • Według sondażu przeprowadzonego przez Instytut badań Pollster, powrót Donalda Tuska do polskiej polityki nie cieszy się aprobatą społeczeństwa.
  • Aż 44 proc. badanych ocenia powrót Tuska negatywnie, a 24 proc. nie ma zdania w tej sprawie.
  • Donald Tusk powrócił na stanowisko prezesa Platformy Obywatelskiej. Tusk po raz kolejny objął tą pozycję podczas sobotniej konwencji Platformy Obywatelskiej.
  • Zobacz także: Amerykańska ambasada reaguje ws. koncesji TVN! “USA obserwują z rosnącym niepokojem”

Instytut badań Pollster przeprowadził sondaż, który w czwartek opublikował na swoich łamach “Super Express”. Wynika z niego, że powrót Tuska nie wzbudził szczególnego zadowolenia wśród Polaków.

„Tylko co trzeci ankietowany uważa, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jest decyzją dobrą. Tak odpowiedziało 32 proc. uczestników badania.” – zwracaja uwagę dziennikarze portalu se.pl.

Co ciekawe, opinii w sprawie powrotu byłego premiera do zarządzania Platformą Obywatelską i ponownego zaangażowania się w polską politykę nie ma aż 24 proc. badanych.

Jak informuje se.pl, spora grupa Polaków uważa, że powrót Tuska jest decyzją złą – aż 44 proc. respondentów wybrało taką odpowiedź w sondażu. Ponowne wejście do rodzimej polityki Tuska negatywnie ocenia niemal połowa obywateli.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Pollster w dniach 6–7 lipca na reprezentatywnej próbie 1049 dorosłych Polaków.

Podczas sobotniej konwencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej Borys Budka przekazał władzę w ręce powracającego do polskiej polityki byłego premiera. Uradowany Donald Tusk w trakcie swojej triumfalnej przemowy podkreślił, że głównym przeciwnikiem PO jest obecna partia rządząca.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY