Zabójstwo księdza we Francji! Ujawniono wyniki śledztwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kościół

Kościół / fot. pixabay.com

Wyniki śledztwa, które na swoich łamach opublikował tygodnik "La Vie" świadczą o tym, że morderstwo księdza Jacquesa Hamela 26 lipca 2016 roku w Saint-Étienne-du-Rouvray nie jest odosobnionym aktem dwóch młodych fanatyków, ale planem terrorystycznym realizowanym z Syrii.
  • Ksiądz Hamel zginął w lipcu 2016 roku we Francji z rąk dwóch terrorystów. Akta śledztwa udostępnił tygodnik “La Vie”.
  • Wśród odtajnionych informacji są odtworzone scenopisy rozmów morderców.
  • Zdaniem adwokata jednej z ofiar ataku syryjskich terrorystów oraz redakcji gazety – część odpowiedzialności za śmierć księdza Hamela ponosi francuski wymiar sprawiedliwości.
  • Zobacz także: Były sędzia ostro krytykuje UEFA. “Brudny, polityczny i zepsuty świat”

Ksiądz Jacques Hamel został zamordowany 26 lipca 2016 roku przez dwóch syryjskich terrorystów. Byli to Adel Kermiche i Abdel-Malik Petitjean. Ksiądz zginął z rąk zamachowców podczas odprawiania Mszy Świętej. Zabójstwo księdza we Francji było skoordynowaną akcją.

Wykluczono początkowo wysuwaną tezę o „samotnym wilku”. Dwaj terroryści odpowiedzieli dokładnie na instrukcje obywatela francuskiego Rachida Kassima. To właśnie on poprosił dwóch napastników o przeprowadzenie ataku w kościele.

Tygodnik opublikował dokumenty śledcze, które ujawniają makabryczne odtworzenie dialogu morderców poprzedzającego zabójstwo księdza. Są tam mrożące krew w żyłach słowa: „Bierzesz nóż, idziesz do kościoła, robisz masakrę, nawet ucinasz dwie, trzy głowy – i wszystko gotowe”.

Zdaniem adwokata ciężko rannego parafianina Guy’a Coponeta, morderstwa księdza Hamela można było uniknąć. Podkreśla on w tygodniku winę zrówno władzy sądowniczej, jak i służb wywiadowczych. Dodaje także błędy w ocenie, które okazały się fatalne w skutkach.

Analiza akt potwierdza oczywisty fakt: syryjscy mordercy nigdy nie powinni przebywać na wolności bez poddania ich wzmożonej inwigilacji. Zdaniem redakcji gazety, sądownictwo we Francji ponosi część odpowiedzialności za śmierć księdza.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY