Ziobro szokuje. Polacy podsłuchiwani przez prokuraturę? Zobacz na jakich aplikacjach nie jesteś bezpieczny

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne.

Zdjęcie ilustracyjne. / Fot. Canva/Sora Shimazaki

Współczesna technologia budzi zarówno sympatię, gdy ułatwia ona komunikację z całym światem, lecz również istnieje jej ciemniejsza i przerażająca strona. Zbigniew Ziobro oświadczył wczoraj, że Polacy korzystający z takich komunikatorów jak WhatsApp i Signal, nie mogą czuć się bezpiecznie. Wyjawił, że wbrew zapewnieniom właścicieli komunikatorów, technologia end-to-end nie stanowi bariery dla polskiej prokuratury i służb.
  • Coraz atrakcyjniejsze komunikatory WhatsApp i Signal reklamują się jako bezpieczne miejsca do prywatnych rozmów
  • Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro obalił mit bezpiecznych rozmów informując wprost o dostępie prokuratury i służb do komunikatorów typu end-to-end
  • Prokurator Generalny poinformował, że służby posiadają archiwa rozmów osób z otoczenia Sławomira Nowaka i jego samego
  • Zobacz także: Kidawa-Błońska: Miejsca dla Rafała Trzaskowskiego w Platformie jest bardzo dużo

Wczoraj w programie pt. Gość Wiadomości w TVP Info wystąpił Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro. Rozmowa przebiegała standardowo jak na warunki telewizji publicznej zarządzanej przez osoby z obecnej partii rządzącej, jednakże nastąpił jeden bardzo istotny fakt. Zostało wyjawione, że Polacy są podsłuchiwani przez prokuraturę nie tylko na słabo zabezpieczonych portalach społecznościowych, lecz również na tych, które według dostępnej wiedzy miały być barierą przed wścibskimi oczami i uszami.

Minister Sprawiedliwości w trakcie rozmowy na temat Sławomira Nowaka, powiedział on bez ogródek, że prokuratura posiada dokumentację rozmów osób podejrzanych, które kontaktowały się za pomocą komunikatorów WhatsApp i Signal, co dotychczas wydawało się niemożliwe.

Są inne, nieujawnione przez nas materiały operacyjne, w tym treść rozmów z komunikatorów – WhatsApp i Signal – co do których panowie byli przekonani, że są dla polskich służb nieuchwytne, niedostępne dla polskiej prokuratury. Mylili się i to są bardzo ciekawe rozmowy, które w przyszłości ujawnimy

– powiedział Zbigniew Ziobro na antenie TVP Info.

Z wypowiedzi tej wynika jasno, że polskie służby mają dostęp do prywatnej korespondencji, jaką przeprowadzić możemy za pomocą popularnych aplikacji. Także tych, które korzystają z kodowania end-to-end. Portale społecznościowe oraz internet jako ogół należy więc traktować jako miejsce publiczne, gdzie każda wzmianka, czy wrzucona zostaje na zawsze i może zostać przechwycona przez nieuczciwe osoby lub służby specjalne.

Portal Komputer Świat wysłał do polskiego oddziału Facebooka prośbę o komentarz w tej sprawie – komunikator należy do tej firmy.

komputerswiat.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY