SZOK! Duda w TVP zapytany o segregacje ludzi i szczepienia. “Będą poddawani uciążliwości”

Dodano   18
  LoadingDodaj do ulubionych!
Andrzej Duda

Andrzej Duda / Fot. Jakub Szymczuk Wikimedia Commons

Andrzej Duda w wypowiedzi dla mediów użył szokujących słów. Zdaniem prezydenta RP "Ten, kto się nie szczepi mając taką możliwość, ten świadomie decyduje się na to, że będzie poddawany uciążliwości, jaką jest testowanie". Andrzej Duda zaprzecza, że paszporty covidowe są przejawem segregacji społeczeństwa.
  • Prezydent Andrzej Duda został zapytany w TVP Info i kwestię szczepień i segregacji obywateli. Jego zdaniem nie mamy styczności z tego typu zjawiskiem.
  • Duda uważa, że szczepienia są kwestią bezpieczeństwa ludzi oraz osoby niezaszczepione dobrowolnie skazują się na uciążliwości związane z ciągłym testowaniem.
  • Prezydent wyraził nadzieję, że akcja szczepień będzie przebiegała coraz sprawniej.
  • Zobacz także: Zaczyna się walka! Ziobro pozwał Tuska. “Czego się boi i kogo chce chronić”

Słowa zostały wypowiedziane przez prezydenta w niedzielnym programie TVP Info. Prezydent został zapytany o segregację ludzi i szczepienia. Kontrowersje dotyczące przyjmowania niesprawdzonych preparatów medycznych idą w parze z wprowadzonym od lipca tzw. paszportem covidowym. Duda w TVP jasno wyraził swoje zdanie w kwestii szczepień oraz segregacji sanitarnej Polaków.

“To jest kwestia bezpieczeństwa ludzi. Jeżeli ktoś decyduje się na to, że się nie szczepi to potencjalnie może być chory i – w związku z tym – może być nosicielem wirusa i potencjalnie może stanowić zagrożenie dla innych” – podkreślił prezydent.

“To prawdopodobieństwo jest nieporównywalnie niższe w sytuacji, kiedy osoba jest zaszczepiona. Nie jestem ekspertem i nie jestem w stanie autorytatywnie się wypowiadać, ale z tego co wiem może być taka sytuacja, że potencjalnie nawet ten, kto jest zaszczepiony zachoruje. Tylko, że wtedy to zagrożenie śmiertelne jest minimalne” – powiedział Duda.

Zdaniem prezydenta szczepienie ma charakter zabezpieczenia przed ciężkim przebiegiem choroby u osoby zaszczepionej. Duda twierdzi, że chroni także inne osoby przed potencjalnym przenoszeniem wirusa.

Duda wypowiada się w TVP na temat segregacji sanitarnej

Prezydent Duda lawiruje w odpowiedziach na pytanie o segregację obywateli. Uważa, że wymóg posiadania i kontroli certyfikatów szczepień nie jest przejawem segregacji. Duda w TVP usprawiedliwia wręcz wprowadzanie podziałów w społeczeństwie.

“W związku z powyższym, jeżeli jest wymagane testowanie i zwalnia się z tego testowania na przykład osoby, które są zaszczepione to w jakiś sposób muszą te osoby wykazać, że zostały zaszczepione. Wtedy posługują się dokumentem, który potwierdza fakt, że zostały zaszczepione. Czy to jest segregacja? No nie. Jest to pytanie, czy spełniasz określone warunki, które możesz spełniać lub nie i to jest twoja wola” – ocenił.

Andrzej Duda jednocześnie w swoim wystąpieniu usprawiedliwił gorsze traktowanie osób, które nie chcą poddać się eksperymentalnej procedurze medycznej.

“Ten, kto się nie szczepi mając taką możliwość, ten świadomie decyduje się na to, że będzie poddawany uciążliwości, jaką jest testowanie” – dodał.

Prezydent wyraził nadzieję na to, że coraz większa liczba Polaków skorzysta z akcji sczepień. Andrzej Duda uważa, że to przyczyni się do zakończenia pandemii COVID-19.

“Mamy prawie 30 milionów dawek wyszczepionych, prawie 14 mln obywateli naszego kraju już w pełni zaszczepionych, więc to już są takie liczby, że można mówić powoli, że mamy rzeczywiście zadowalającą liczbę, aczkolwiek ja bym chciał, żeby tych zaszczepionych w pełni było jeszcze więcej. Mam nadzieję, że to w efekcie doprowadzi do zgaśnięcia pandemii koronawirusa” – powiedział.

dorzeczy.pl

Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY