Bunt przeciw Czarzastemu? “Żarty na bok”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg, Robert Biedroń

Politycy lewicy podczas konferencji prasowej. / fot. TT/@ZandbergRAZEM

16 z 47 posłów oraz senator Lewicy wystosowali do Włodzimierza Czarzastego, przewodniczącego Nowej Lewicy list z żądaniem natychmiastowego zwołania Zarządu Krajowego partii. Jednocześnie chcą, żeby posiedzenie odbyło się nie później niż 10 lipca.

List to pokłosie ostatniej decyzji Czarzastego. Poinformował o zawieszeniu radnych śląskiego sejmiku wojewódzkiego – Gabrielę Łacną i Rafała Porca oraz szefa partyjnych struktur w tym województwie – europosła Marka Balta.

Ze zdumieniem przyjęliśmy Twoją decyzję o zawieszeniu w prawach członka partii przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego Nowej Lewicy na Śląsku, Marka Balta, posła do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze większe zdumienie budzi powód, dla którego podjąłeś tę decyzję. Jest nim zarzut, rzekoma odpowiedzialność Marka Balta za współpracę z PiS

– napisali.

Parlamentarzyści podkreślili, że taka decyzja przewodniczącego jest niezrozumiała.

Taki zarzut, sformułowany przez architekta negocjacji z PiS w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, zawiera w sobie potężny ładunek komiczny – ale żarty na bok. Chodzi o poważną decyzję skutkującą gwałtownym wzrostem napięcia wewnątrz naszej partii i klubu. Nie potrzebujemy kłótni: potrzebujemy mądrego, wyważonego przywództwa, by sprawnie i zgodnie ze statutem sfinalizować proces połączenia byłej Wiosny i Nowej Lewicy – podkreślają posłowie i posłanki. Nie jest to łatwe zadanie, tak ze względu na sam statut, jak i zaciągnięte wcześniej (rzekomo w imieniu całej partii) zobowiązania

– podkreślili.

Co ciekawe, treść listu udostępnił były szef SLD Leszek Miller, który od dłuższego czasu dystansuje się od działań władz Nowej Lewicy.

Zobacz także: PiS bierze się za TVN. Jest nowelizacja ustawy o KRRiT. Nie otrzymają koncesji?

rfm24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY