Kolejny transfer do partii Bielana. Kaczyński: Chciałem przeprosić publicznie pana posła

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Konferencja prasowa PiS.

Konferencja prasowa PiS. / Fot. Twitter/pisorgpl

Poseł Arkadiusz Czartoryski, który niedawno współzakładał koło poselskie „Wybór Polska”, ponownie dołączył do klubu parlamentarnego PiS. Nie wrócił jednak do swojej dawnej partii. Od teraz będzie politykiem Partii Republikańskiej, związanej z Adamem Bielanem.

Kolejny transfer do partii Adama Bielana ogłosił osobiście prezes PiS, wicepremier ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński.

Niedawno spotkaliśmy się i mogłem powiadomić, że nasz klub odzyskał połowę Sejmu. Dzisiaj z wielką radością mogę powiadomić, że to jest już większość, mamy już 231 posłów. Pan poseł Czartoryski wraca do naszego klubu

– powiedział Kaczyński.

Lider obozu rządzącego wykorzystał konferencję prasową do wygłoszenia publicznych przeprosin wobec posła Czartoryskiego. Jak wskazał, według jego rozeznania wszystko, co czyniono w sprawie Czartoryskiego, było „bezpodstawne, zakończyło się stwierdzeniem braku jakichś czynów, które by mogły uchodzić za nie tylko karygodne, ale także i naganne moralnie”. Chodzi m.in. o przeszukanie jego domu przez CBA.

Chociaż tutaj nie było żadnych moich decyzji w tej sprawie, to chciałem, jako szef partii, a także jako wicepremier ds. bezpieczeństwa powiedzieć o tym i nawet przeprosić publicznie pana posła, bo rzeczywiście sprawy długo się ciągnęły, poszły zbyt daleko. Ale są jednocześnie dowodem na to, że u nas nie ma tej zasady, która jest u naszych przeciwników, że jeżeli ktoś jest od nas, to w ogóle nie ma żadnego problemu, każdy jest niewinny. Ale tutaj po prostu przesadzono i to mocno

– podkreślił.

Kolejny już transfer do partii Bielana

Z decyzji posła Czartoryskiego radości nie kryje Adam Bielan z Partii Republikańskiej.

Cieszę się, że pan poseł Czartoryski nie przeszedł na drugą stronę, nie chciał brać udziału w próbach restauracji ancien régime’u, powrotu do tego, co było przed rokiem 2015. Cieszę się, że postanowił wrócić do Zjednoczonej Prawicy. Chciałbym też powitać posła w szeregach Republikanów

– stwierdził polityk.

Zobacz także: Prezydent Włoch atakuje Grupę Wyszehradzką za “dywersję w ramach Unii”

Wydarzenie spotkało się też z szeregiem innych komentarzy.

rmf24.pl, twitter.com

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY