Morawiecki stworzył osieroconym dzieciom specjalną rentę. Powstaje ustawa gwarantująca sierotom odpowiednią rekompensatę

Dodano   2
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

W sobotę pod Stalową Wolą doszło do tragicznego wypadku drogowego, gdzie pijany kierowca zabił na miejscu małżeństwo. Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki odwiedził miejsce tragedii informując równocześnie o przyznaniu specjalnej renty dla trójki osieroconych dzieci. Powstaje specjalna ustawa, mająca karać osoby za spowodowanie śmierci rodziców małoletnich dzieci. Sprawcy będą im wypłacali odpowiednie alimenty.

Premier Mateusz Morawiecki przyznał specjalne renty osieroconym dzieciom, których rodzice zginęli w wypadku samochodowym pod Stalową Wolą spowodowanego przez pijanego kierowcę. Jak zaznaczył, takie wypadki zdarzają się coraz częściej na polskich drogach. Wyraził również ubolewanie nad stratą bliskich w tak młodym wieku oraz poinformował o trwających pracach legislacyjnych gwarantujących osieroconym dzieciom prawo do bezpieczeństwa finansowego.

Dzisiaj rano zakończyłem proces przyznawania rent specjalnych dla dzieci, które zostały osierocone. Przystąpimy bardzo szybko do prac legislacyjnych, które będą jasno określały odpowiedzialność prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu 

– poinformował w Stalowej Woli, premier Mateusz Morawiecki.

Ustawa penalizująca pijanych zabójców

Zapowiadana ustawa, będzie w taki sposób skonstruowana, aby specjalne alimenty wypłacały osoby, które spowodowały śmierć rodziców osieroconych dzieci. Premier dał do zrozumienia, że prowadzenie pod wpływem upojenia alkoholowego prowadzi do tragedii.

Chodzi o to, żeby wszyscy Polacy mieli jasność, że osoba, która pod wpływem alkoholu wsiada za kółko, to potencjalnie ktoś, kto może doprowadzić do zabicia innych osób

– pouczył premier swoich rodaków do wzięcia odpowiedzialności za swoje czyny.

Do tragicznego wypadku doszło na drodze woj. nr 871 w Stalowej Woli. 37-letni mężczyzna kierujący audi S7 prawdopodobnie w trakcie wyprzedzania zderzył się z jadącym z przeciwka audi A4.

Podróżowały nim trzy osoby: 37-letnia kobieta, jej 39-letni mąż i ich trzyletni syn. Nie udało się uratować małżeństwa; dziecko i kierowca z audi S7 trafili do szpitala. Małżeństwo, które zginęło w wypadku, osierociło trójkę dzieci w wieku 3, 9 i 10 lat.

tvp.pl

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY