Wykonano już 30 mln szczepień. Morawiecki dziękuje zaszczepionym: “Jeżeli ktoś decyduje się na to, że się nie szczepi to…”

Dodano   14
  LoadingDodaj do ulubionych!
Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki przyznaje, że polski rząd konsekwentnie prowadzi akcję szczepień. Podał on informację, że wstrzyknięto już 30 mln dawek. W swoim wpisie na portalu mediów społecznościowych podziękował za zaangażowanie wszystkim, którzy wzięli udział w akcji szczepień.

Jak podał resort zdrowia w niedzielę, wykonano już 30 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest 13 854 142 osoby. Pierwszą dawką zaszczepionych jest 17 094 868 osób. Dzienna liczba szczepień wyniosła 165 456.

Wykonano 30 mln szczepień, premier dziękuje zaangażowanym w akcję

“Konsekwentnie prowadzimy akcję #SzczepimySię. Wykonaliśmy już 30 milionów szczepień. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten ważny proces.” – napisał Morawiecki.

Do tej pory do Polski dostarczono 38 313 320 dawek szczepionki. W punktach szczepień odebrano 32 504 440 dawek.

Od 27 grudnia, gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 48 526 dawek. Zgłoszono 12 522 niepożądane odczyny poszczepienne.

Prezydent Duda wypowiada się o szczepieniach i segregacji sanitarnej

Kontrowersje dotyczące przyjmowania niesprawdzonych preparatów medycznych idą w parze z wprowadzonym od lipca tzw. paszportem covidowym. Prezydent Andrzej Duda został zapytany o segregację ludzi i szczepienia. Duda w TVP jasno wyraził swoje zdanie w kwestii szczepień oraz segregacji sanitarnej Polaków.

“To jest kwestia bezpieczeństwa ludzi. Jeżeli ktoś decyduje się na to, że się nie szczepi to potencjalnie może być chory i – w związku z tym – może być nosicielem wirusa i potencjalnie może stanowić zagrożenie dla innych” – podkreślił prezydent.

“Jeżeli jest wymagane testowanie i zwalnia się z tego testowania na przykład osoby, które są zaszczepione to w jakiś sposób muszą te osoby wykazać, że zostały zaszczepione. Wtedy posługują się dokumentem, który potwierdza fakt, że zostały zaszczepione. Czy to jest segregacja? No nie. Jest to pytanie, czy spełniasz określone warunki, które możesz spełniać lub nie i to jest twoja wola” – ocenił.

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY