Cudotwórca Kosiniak-Kamysz? Spadek cen benzyny podczas konferencji prasowej PSL

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rzecznik Praw Obywatelskich

Władysław Kosiniak-Kamysz / Fot. Radosław Czarnecki/ Wikimedia Commons

Lider PSL żądał podczas konferencji prasowej na jednej ze stacji paliw Orlen o to, aby ceny paliw spadły na okres wakacyjny. Kamysz postulował obniżenie cen paliwa o połowę, jednak to co się stało chwilę później i tak sprawiło spore zadowolenie polityka PSL. W pewnym momencie ceny na stacji obniżyły się o 15 groszy. Do ludowców wyszła także rzeczniczka Orlenu.
  • Władysław Kosiniak-Kamysz w czasie niedzielnej konferencji postulował obniżenie cen paliwa. Zwrócił uwagę, że jest to szczególnie ważne w okresie wakacyjnym.
  • W czasie konferencji, niespodziewanie ceny paliw na stacji spadły o 15 groszy na litrze. Do polityków oraz dziennikarzy wyszła również rzecznik prasowa PKN Orlen.
  • Jej zadaniem było zdementować część wypowiedzi Kamysza, jednak jej głównym wnioskiem była potrzeba walki o niższe obciążenia podatkowe na paliwo w Unii Europejskiej.
  • Zobacz także: Francja: Marine Le Pen wybrana szefową Zjednoczenia Narodowego. “Idziemy po zwycięstwo”

Władysław Kosiniak-Kamysz podczas niedzielnej konferencji zwrócił uwagę na wysokie ceny paliwa postulując ich obniżenie. Nie spodziewał się jednak, że tak szybko zostanie wysłuchany. Spadek cen benzyny podczas konferencji PSL wywołał oszołomienie.

“Dziesięć lat temu prezes PiS Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej mówił, że trzeba obniżyć ceny benzyny o połowę; ceny benzyny wzrosły o połowę, a w ostatnim roku wzrosły tylko o 33 procent” – powiedział lider PSL.

“Młodzi ludzie, rodziny jadą teraz na wakacje i najczęściej korzystają z samochodów, bo to jest dzisiaj też najbezpieczniejszy środek transportu” – podkreślił Kosiniak-Kamysz.

“Dlatego żądamy obniżenia na wakacje i po wakacjach cen benzyny, o połowę ceny benzyny w dół” – oświadczył szef ludowców

Cudotwórca Kamysz? Spadek cen benzyny w czasie konferencji prasowej

Prośba Kosiniaka-Kamysza nie została w sposób pełny wysłuchana, jednak ceny paliw w czasie konferencji szefa ludowców spadły o 15 groszy na litrze. Spadek cen benzyny spowodował radość i był powodem to ogłoszenia politycznego sukcesu lidera ludowców.

“Naprawdę ja nie zdawałem sobie sprawy, że my mamy taką sprawczość. W ciągu 5-7 minut naszej konferencji ceny benzyny o 15 groszy poleciały w dół. Jak w tym tempie prezes Obajtek będzie obniżał ceny benzyny, to będzie rewelacja” – powiedział Kosiniak-Kamysz.

Do tłumu dziennikarzy oraz polityków PSL wyszła również rzecznik prasowa PKN Orlen Joanna Zakrzewska. Jej zadaniem było zdementowanie kilku z tez wygłaszanych przez Kamysza. Jednak oboje zgodzili się co do faktu, że o niższe ceny paliwa należy walczyć na szczeblu europejskim. To tam zdaniem Zakrzewskiej nakładana jest znaczna część obciążeń paliwowych.

rmf24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY