Krytyka Polityczna otrzymała 4 mln zł grantów. Pieniądze pochodzą od Sorosa i warszawskiego ratusza

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
George Soros

George Soros / Fot. Flickr

Przychody Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego wydającego "Krytykę Polityczną" zwiększyły się o 31,4 proc. Obecnie wynoszą 7,42 mln zł, a zysk netto wzrósł z 79,6 do 122 tys. zł. Stowarzyszenie uzyskało 4 mln zł grantów, większość od Open Society Institute i warszawskiego ratusza.
  • Portal wirtualnemedia.pl przedstawił fragment zestawienia finansowego stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego, które odpowiedzialne jest za wydawanie “Krytyki Politycznej”.
  • W ostatnim roku stowarzyszenie otrzymało niemal 4 mln zł dotacji z amerykańskiej fundacji George’a Sorosa oraz budżetu władz miasta Warszawy.
  • Pieniądze zostały przeznaczone na działalność statutową stowarzyszenia, a zyski dla samej organizacji zwiększyły się w niektórych przypadkach o kilkaset tysięcy zł.
  • Nie przeszkadza to jednak środowiskom lewicy w nawoływaniu do pozwów prokuratorskich przeciw działaczom prawicy oraz do oczerniania organizacji patriotycznych i narodowych.
  • Zobacz także: PILNE. Sprawa respiratorów od handlarza bronią umorzona. Szumowski bezkarny

W zakresie działalności wydawniczej przychody gospodarcze Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego poszły w górę rok do roku z 2,22 do 2,58 mln zł. Te z grantów zmniejszyły się z 513,5 do 259,4 tys. zł. W ostatnim roku “Krytyka Polityczna” otrzymała 4 mln zł grantów. Nie przeszkadza to lewakom w atakach na prawicowe, katolickie organizacje. Środowiska lewicowe krytykują wpieranie inicjatyw patriotycznych z budżetu państwa, równocześnie pobierając z niego pieniądze na promocję dewiacji i neomarksizmu.

Stowarzyszenie wydaje przede wszystkim magazyn „Krytyka Polityczna” i książki. Przychody ze sprzedaży czasopisma i książek zwiększyły się z 2,02 do 2,42 mln zł. Koszty podstawowe działalności wydawniczej stowarzyszenia w ubiegłym roku wyniosły 1,6 mln zł. Z tego 907,7 tys. zł poszło na wynagrodzenia, 420,4 tys. zł na usługi obce (m.in. 157,6 tys. zł na zakup praw autorskich i 109,2 tys. zł na usługi magazynowania), 263,5 tys. zł na promocję, a 433,5 tys. zł to koszt własny sprzedanych wydawnictw.

“Krytyka Polityczna” otrzymała niecałe 4 mln zł grantów

W ubiegłym roku stowarzyszenie uzyskało 2,75 mln zł grantów statutowych od organizacji pozarządowych i instytucji prywatnych. Dodatkowo otrzymało 952 tys. zł od samorządów. W tej pierwszej grupie większość to 1,92 mln zł od Open Society Institute powiązanego z George’em Sorosem. W drugiej – 900 tys. zł od Urzędu Miasta Warszawa na projekt Centrum Jasna. Ponadto w zakresie działalności wydawniczej dostało 224,8 tys. zł grantu od Open Society Foundations i 33,5 tys. zł od stołecznej ratusza.

Zysk Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego z działalności statutowej zwiększył się z 52,6 do 53,1 tys. zł. Z działalności gospodarczej – z 200,8 do 553,8 tys. zł. Przełożyło się to na wzrost zysku operacyjnego z 84,4 do 331 tys. zł, zysku brutto z 82,4 do 124,9 tys. zł i zysku netto z 79,6 do 122 tys. zł. Zarząd organizacji zdecydował, że zeszłoroczny zysk zostanie przeznaczony na jej działalność statutową.

Przedstawiciele centro-lewicy, tacy jak posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz powinni zająć się krytyką własnego środowiska. Jak widać pobiera ono wielomilionowe granty z publicznej kasy i jawnie antypolskich środowisk. Pieniądze publiczne wydawane są na antypolską narrację w przekazie medialnym, promocję ideologii LGBT oraz rekomendację szeroko rozumianego marksizmu kulturowego i ekonomicznego.

Wszystkie informacje oraz źródła są dostępne na portalu wirtualnemedia.pl.

wirtualnemedia.pl

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY